Овочеві та кормові культури потерпають від капустянки (ведмедки). Що робити, щоб захистити рослини від цього шкідника, радять експерти.
У травні селяни й агровиробники активно висаджують розсаду у відкритий ґрунт. Відтак постає завдання захистити рослини від шкідників, пишуть на сайті Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області.
Особливо великої шкоди розсаді завдає капустянка (або так званий “вовчок”), у народі відома як ведмедка. Вона полюбляє оселятись на городах та дачних ділянках. Цей шкідник пошкоджує майже всі овочеві та кормові культури, а саме: виїдає висіяне насіння, підгризає коріння, а в коренеплодах овочів і бульбах картоплі прогризає великі порожнини. Капустянка переважно перебуває у землі і лише інколи вилазить на поверхню. Вона живиться ґрунтовими безхребетними, зокрема дощовими черв’яками та шкідливими комахами.
Відловлювання ведмедки не допоможе позбутися її повністю. Натомість більш дієвим методом буде створення несприятливих для її розмноження умов.
Для цього у період яйцекладки (кінець травня – початок червня) слід двічі-тричі розпушувати ґрунт на глибину 10-15 см. Крім того, треба знищити відкриті нори та знайдені гнізда. Прополювання і глибоке розпушування також є згубними для цього шкідника. Найкраще у боротьбі з капустянкою діяти комплексно. Зокрема корисними будуть такі заходи:
Однак, використовуючи пестициди, необхідно суворо дотримуватись правил їх застосування, техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.
Читайте також: Обережно, кліщ: енцефаліт, бореліоз та як цього уникнути.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами