З даного  питання Головне управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області інформує, що вищезазначена продукція повинна  відповідати вимогам  Державних санітарних норм і правил «Гігієнічні вимоги до друкованої продукції для дітей», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 18.01.2007 №13 (надалі – санітарні правила).

Відповідно до санітарних правил до друкованих виробів для дітей відносять: підручники, посібники навчальні, журнальні видання, зошити, альбоми та блокноти для малювання, прописи, вироби, призначені для одноразового використання, тощо. Крім того зазначаємо, що відомості про вікову категорію читачів повинні обов’язково відображатись на титульному аркуші кожного видання (це теж слід врахувати при виборі продукції).
Санітарними правилами встановлені й інші вимоги до друкованої продукції для дітей, а саме: розмір кегля букв, тип шрифтового оформлення, довжина рядка тексту, тип фарби, поля, скріплення тощо.

Звичайно ж, до школи ніяк без портфеля або ранця – тут вже кому що подобається.

Спинка ранцю повинна бути твердою, в ідеалі – ортопедичною.

Її ширина не має перевищувати ширину плечей дитини. Лямки повинні бути

широкими, щоб не врізатися в плечі. Всередині повинно бути декілька відділень. Основне – для книг та зошитів, меншого розміру – для ручок, олівців, фломастерів тощо.

Матеріал, який використовується для виготовлення верху портфелів, рюкзаків, ранців, повинен бути легким, міцним, з водовідштовхувальним  просоченням або покриттям, морозостійкий, зручний для чищення, яскравого кольору, мати деталі та фурнітуру зі світло відбивними елементами для безпеки дитини,  особливо  зимової  пори,  коли   рано сутеніє.

Читати ще: Набір першокласника-2018: скільки коштує зібрати дитину до школи

Не більше 3 кг для шестикласника: вимоги до ваги портфеля

Портфелі або рюкзаки можуть бути виготовленими без підкладки або з нею. В останньому випадку підкладка повинна бути з матеріалу, який легко миється.

Рекомендована вага портфеля, ранця – 500-700г.

Не бажано, щоб вага пустого портфеля перевищувала 1 кілограм.  При покупці шкільних портфелів та рюкзаків необхідно запитувати у продавців ВДСЕС  на зазначену продукцію, в якому визначається сфера застосування та призначення виробу.

Однозначно – не потрібно купувати для підручників та зошитів сумку на одне плече. Бо навіть коли дитина користується такою сумкою всього 1 рік, порушення постави їй забезпечено.

Крім того, необхідно пам’ятати, що існують  нормативні  вимоги  щодо загальної  ваги підручників із розрахунку на один навчальний день у комплекті з шкільним приладдям, без ваги ранця або портфеля, не повинна перевищувати допустимих гігієнічних норм перенесення учнями ваги на відстань до 3 км:

  • I-II класи – 1,5 – 2,0 кг;
  • III-IV класи – 2,0 – 2,3 кг;
  • V-VI класи – 2,3 – 3,0 кг;
  • VII-VIII класи – 3,0 – 3,5 кг;
  • IX-XI(XII) класи – 3,5 – 4,5 кг.

Вага кожного підручника не повинна перевищувати: для I-II класів – 300 г; III-IV класів – 350 г; V-VI класів – 450г; VII-X класів – 500 г; XI-XII класів – 600 г.

При придбанні всієї продукції для   дітей кожен із батьків повинен звернути увагу на наявність позитивного висновку Державної санітарно-епіде-міологічної експертизи на  продукцію,  яка виробляється в Україні або імпорт-тується.

Нагадаємо, батьки можуть впливати на вибір шкільної форми, – Лілія Гриневич

Не більше 3 кг для шестикласника: вимоги до ваги портфеля