Як повідомили в управлінні освіти міської ради, збільшення кількості учнів та перевищення проектної потужності окремих освітніх закладів міста унеможливлює здійснення освітнього процесу лише у першу зміну.
Упродовж останніх років кількість загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності у Чернівцях залишається стабільною – 50. Проте кількість школярів щорічно зростає.
У 2016/2017 навчальному році функціонували 874 класи, в яких здобували освіту 24400 учнів, а у 2017/2018 навчальному році кількість класів становила 901, кількість школярів – 25189.
Читати ще: Ліцею №2 не дозволили розпочинати навчання з 5-го класу. Батьки вимагають змінити рішення
На 2018/2019 навчальний рік прогнозується суттєве збільшення кількості класів та учнів, зокрема початкової ланки освіти. Тому запровадження двозмінного навчання у тих навчальних закладах, де перевищена проектна потужність, є необхідністю.
Другий рік поспіль у Чернівецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 24 організовується навчання учнів чотирьох 4-х класів у другу зміну. У 2017/2018 навчальному році 60 учнів двох 4-х класів НВК «Любисток» навчалися у другу зміну. Організація освітнього процесу у другу зміну здійснювалася із дотриманням Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу.
Відповідно до них учні 1-2 класів, випускних та класів компенсуючого навчання навчаються лише у першу зміну, а учні 3-5 класів можуть навчатися у першу зміну або у підзміну з початком занять не пізніше 12 години. За результатами навчальних досягнень учнів, зазначених вище закладів можна зробити висновок, що організація освітнього процесу у другу зміну не вплинула на якість навчання школярів.
Управління освіти міської ради тримає на контролі формування мережі закладів освіти. Рішення щодо запровадження другої зміни приймається керівником закладу за попереднім погодженням з батьками учнів. Запровадження двозмінного навчання у закладах, де кількість охочих здобувати освіту саме в цих закладах з кожним роком зростає, один із вимушених та раціональних кроків адміністрації. Звернень батьків щодо незадовільної роботи педагогічних працівників чи незадовільних умов навчання учнів у другу зміну до управління освіти впродовж останніх років не надходило.
Згідно з Законом України «Про освіту», Порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 р. № 367, право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, але не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.
Нагадаємо розклад і дати шкільних канікул в 2018-2019 навчальному році
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами