Орієнтовний план об’єднання громад за інформацією райдержадміністрацій нині почали готувати на Буковині. Фахівці вже побачили перші проблеми, серед яких звичайне небажання об’єднуватись в чиновників, що побоюються позбутись своїх посад та етнічний чинник - який центр обрати для територіальної громади, що поєднує румуномовні та україномовні села. Вивчали наші журналісти й думки буковинців щодо децентралізації.
Великі адміністративні центри, які забезпечують себе податками, і самі керують своїм майном та землею - така кінцева мета децентралізації або об’єднання територіальних громад. Експерти вже кажуть про перші проблеми – небажання об’єднуватись сільських голів.
Ігор Бабюк, директор регіонального Офісу реформ: В нього не буде ради, він втрачає вплив на вирішення земельних питань, майнових питань, це все вирішується через центр територіальної громади. Дуже часто саме через сільських голів поширюються чутки, що відбудеться скорочення шкіл, лікарень.
Складно буде об’єднувати й іншомовні громади, прогнозують фахівці.
ІГОР Бабюк, директор регіонального Офісу реформ: В Глибоцькому районі дійсно є і румунські села і українські, але там немає яскраво виражених центрів, які би могли бути іншою громадою і за методикою дуже важко визначити такий центр.
Більшість мешканців, власне ті, хто й має вирішувати, із ким об’єднуватись, в тонкощах адмінреформи ще не розібрались. Ті, хто вивчав це питання, до такої ідеї ставляться позитивно.
Арсеній Анциперов, : в перспективі місто наше не настільке велике, щоб відмовитись від навколишніх сіл, які сюди примикають. Мабуть, це буде добре для Чернівців за рахунок збільшення територій рекреаційних, а з іншого боку – ті, хто живе поруч, отримає доступ до інфраструктури міста та культурного життя.
Богдан Степас: Ви знаєте, я ще нічого не можу сказати ,в мене ще думка не склалась. Я чув, що в нас з наступних виборів районних рад не буде. Можливо, і добре, бо зайвий раз папір один і той самий вибрати бігати, не готовий сказати ще.
ВІТАЛІЙ: Це вже краще, коли всі фінанси знаходяться в одній точці, а не йдуть в Київ і відправляються в інші міста. Допустимо, треба зробити якусь дорогу, підлатати. Але як це буде відбуватись – невідомо, немає віри нашим політикам.
Олександр Піхоть, : за згодою громадян можуть об’єднатись 2-3 села, де нерентабельно тримати сільських голів, але в кожному селі всеодно, буде якийсь виконавець, я думаю, це буде практичніше.
Тарас Івасютин, : Я абсолютно прихильний до такої ідеї, я вважаю, що громада сама повинна вирішувати всі проблеми .які виникають на місці, а не вирішувались десь в Києві. Як це відбувається в усіх цивілізованих країнах заходу.
Нині чиновники намагаються процес об’єднання пришвидшити, адже останній термін подання пропозицій – середина липня, а це вже за 2 місяці.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами