В Путильському районі – це Усть-Путила та Мареничі, Сторожинецькому – Великий Кучурів – Тисівці – Снячів, в Сокирянському – Вашківці та Шишківці. Глибоцька селищна рада та Михайлівська сільська рада вже навіть провели спільне засідання, звернувшись до обласної ради щодо об’єднання та проведення виборів. Сама процедура об’єднання – непроста та відбуватиметься повільно, зазначив керівник регіонального центру реформ. Об’єднані громади відтак отримуватимуть сукупні доходи від більшості податків, які залишаться на місцях та можливість розпоряджатись власними коштами, каже Ігор Бабюк. Натомість повинні виконувати делеговані повноваження: на їхніх територіях має бути поліція, швидка, функціонувати соціальні управління. Ті ж громади, які ще не визначилися з ким об’єднуватися, недовго зможуть залишатися дотаційними.
Ігор Бабюк, керівник регіонального офісу реформ: Це були глибоко дотаційними громадами, їх утримували з районних бюджетів, і так воно буде: скажем, їм і далі виділятимуть кошти на школи та лікарні, але так довго не буде. Я думаю, що наступить такий період, коли держава не буде готова їх утримувати в такому вигляді, і наступить момент, коли вони повинні будуть прийняти рішення об’єднатись із кимось із вже об’єднаний громад.
Орієнтовний план об’єднання громад на Буковині буде готовий днями ,повідомив Ігор Бабюк, та його ще змінюватимуть у столиці.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами