Рекорди, визнання, перемоги та аншлаги – так можна охарактеризувати культуру в 2016 році. А ще – постійний брак коштів. Культура вже традиційно знаходиться на залишковому фінансуванні, але це не завадило протягом року проводити фестивалі, перемагати на конкурсах та досягати успіхів.
Журналісти Інформаційного агентства АСС підсумували культурний 2016 рік.
Найбільше досягнення 2016 року всієї України – це перемога на Євробаченні нашої Джамали. Буковина також стала частинкою історії, адже саме в Путильському районі зняли кліп на переможну пісню «1944».
Ще одна історична подія, де Буковину згадувала вся Україна – це 10-річчя Дня Вишиванки. З кожним роком свято набуває все більшої популярності. Цьогоріч до святкування долучилася 51 країна світу. У - Чернівцях провели масовий танцювальний флешмоб. Сотні хлопців та дівчат у вишиваних сорочках танцювали у Центральному корпусі університету. Статую «Європа» на вулиці Ольги Кобилянської перевдягли у вишиванку.
А потім про талановитих чернівчан говорили вже у всьому світі. Леся Воронюк та Олександр Ткачук знайомили землян з українською вишиванкою. «Спадок нації», фільм про вишиванку як символ незламності, духу боротьби об’їхала всю Європу, показували стрічку і на сході України.
Культурним бумом на Буковині стало святкування 75-річчя Івана Миколайчука. «На гостини до Івана» цього річ зібрали рекордну кількість людей в Чорториї. До музею – садиби приїхали кіномитці, актори, друзі, всі, хто шанує його творчість та дружина – Марія.
Наступного дня у Вижниці розпочався "Миколайчук-Фест". Шалені фестивальні дні зібрали гостей з 15 областей України та з-за кордону .
У програмі «Миколайчук-Фесту»: покази сучасного українського кіно; конкурс відеороликів на українські пісні; конкурс української пісні; народне свято на садибі Івана Миколайчука; мистецькі зустрічі та майстер-класи; творча відео– та фольк-лабораторія, спільні вечері-вечорниці з буковинською кухнею, зйомки фільму-концерту «Миколайчук-Фест».
Хоча величезною ложкою дьогтю у цьому святкуванні є жахливий стан колишнього кінотеатру Івана Миколайчука. Ремонт у ньому так і не завершився.
Немає у Чернівцях і пам’ятника Івану Миколайчуку. Лиш крила.
В продовження теми втрат, то у 2016 році Буковина втратила свого Соловія.
29 квітня помер Дмитро Гнатюк – оперний співак, режисер, педагог, Герой України. Його ім’я вписано до золотої скарбниці національної культури. Гнатюк був першим виконавцем хітів 1960-х (легендарних пісень «Два кольори» та «Мій Київ»).
Попрощалися Чернівці наприкінці року ще з одним уродженцем Кіцманщини – Анатолієм Візнюком, Генеральним директором Чернівецької обласної філармонії
Проте ця втрата стала початком боротьби за статусність нашої філармонії. Депутати міської ради за проханням члена виконавчого комітету Наталії Фрунзе звернулися до Президента та Міністерства культури із проханням надати "Чернівецькій філармонії» статус "Національної.
Хоча і без статусу, наші артисти – найкращі. Це вони вміло показали, відгукнувшись на запрошення в участі #Щедрик100challenge. Чернівецький академічний камерний хор обласної філармонії дарував різдвяну магію «Щедрика» в одному з магазинів Чернівців.
А ще у нас талановиті діти. Роботи Даника Гулька експонували у Генеральному консульстві України в Мілані. Особливого 12 річного хлопчика- аутиста називають маленьким буковинським Пікассо
І ще на Буковині – найкреативніші люди. Не чекаючи ні на гроші, ні на допомогу влади, у Вижниці волонтери прикрасили народним орнаментом стіну вздовж об'їзної дороги. Паркан, протяжністю в 480 метрів, розфарбували червоно-чорним вишиваним візерунком.
А маючи таке багатство, культура, навіть із залишковим фінансуванням , на Буковині є і буде.
Від кількості грошей залежить лише чи будемо ми в 2017 році знову соромитися дивитися в очі Марії Миколайчук, чи будемо ми вдягнені сидіти на виставах і концертах у клубах, чи будемо ми шукати спонсорів для того, щоб зробити буковинцям хоча б трохи свята.
Побачимо…
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами