Правильно приготовлені крупи не лише збагачують вітамінами, а й лікують деякі хвороби. Головне, не захоплюватися лише одним видом каш і правильно їх готувати.
Злакові крупи містять у своєму складі вуглеводи – основні джерела енергії, необхідні нам кожного дня. Тому так корисно вживати каші саме у першій половині дня – на сніданок та обід. Бажано – не в якості гарніру, а як самостійну страву, максимум – із салатом.
- Зернові складаються з колосся, висівок, мучнистого ядра і зародка. У процесі обробки із зерна скидають лушпиння, і тоді воно стає придатним для вживання. Найбільш корисні каші з цілісних зерен (не подрібнених), які містять більшу кількість вітамінів і мінералів, рослинних олій, клітковини і протеїну, - каже Наталя Бочарова, лікар-дієтолог. – А якщо правильно їх готувати, можна не лише смачно поснідати чи пообідати, а набратися сил, енергії та здоров`я на цілий день.
Царицею каш Наталя Бочарова називає гречку. Саме ця крупа - джерело легкозасвоюваного білку, жиру, заліза, йоду, кобальту, фосфору, міді, вітамінів групи В, Е, фосфоліпідів. Для травної системи людини велику роль грають органічні кислоти, що знаходяться в гречаній каші: щавлева, лимонна, малеїнова, меноленовая. Вони корисні не лише для нормалізації процесу перетравлення їжі, але й здатні позитивно впливати на деякі захворювання шлунково-кишкового тракту.
Люди, які регулярно вживають гречану кашу, менше страждають депресіями і розладами нервової системи. Ще одна чудова властивість гречаної крупи - захист від радіоактивного випромінювання. Саме тому цю кашу часто рекомендують онкохворим. Активізуючи регенерацію клітин тканин органів, вона одночасно протидіє розвитку метастазів.
- Єдине правило для приготування гречки і всіх інших каш – мінімум термічної обробки, - каже Наталя Бочарова. – Тобто я раджу на ніч замочувати крупу у воді, а вранці проварити її кілька хвилин. Заправляти кашу корисно оливковою олією.
Крупа, яку більшість господинь намагаються вводити у щотижневий раціон своєї сім`ї, – рис. Він володіє абсорбентними властивостями, які активно вбирають у себе шкідливі речовини. Тож він чудово вбирає у себе токсини і шлаки, завдяки чому покращується стан шкіри, нігтів, волосся, поліпшується сон і загальне самопочуття.
- Рисова каша має свої недоліки. Зокрема, в результаті сучасних методів обробки рисової крупи виходить поширений білий очищений рис. Саме вживання такого рису пов`язують з виникненням атеросклерозу, гіпертонії, цукрового діабету, - каже Наталя Бочарова. – Тому справжнім джерелом корисних речовин є неочищений або бурий рис, який не проходить хімічної та термічної обробки.
А от для того, аби врегулювати жировий обмін, знизити кількість цукру в крові і позбавитися від шлаків, дієтолог радить їсти вівсянку. Ця каша допоможе швидко налагодити роботу шлунково-кишкового тракту, нормалізувати вагу і зробити при цьому шкіру більш здоровою.
- Користь вівсяної каші полягає ще й у тому, що після такого сніданку або обіду ви довго будете відчувати ситість, - продовжує лікар. - Більше того, вуглеводи і клітковина вівсянки розкладаються виключно в нижніх відділах травного тракту, а це значить, що вони не дають зайвих калорій і ідеально підходять тим, хто боїться набрати зайву вагу. Щоправда, не варто вживати вівсяну кашу щодня протягом тривалого часу, бо у такому разі вона може виводити з організму кальцій.
Вівсянку можна чергувати з пшоняною кашею. Саме вона здатна виводити з організму іони важких металів. Пшоняну крупу варто варити щодня тим, хто хоче позбавитися від антибіотиків або інших хімічних препаратів.
Щоправда, пшоняна каша, як ні одна інша, має низку протипоказів. Зокрема, не рекомендується їсти її людям, у яких знижена кислотність шлунку, а також тим, у кого є схильність до запорів. Не варто зловживати пшоняною кашею чоловікам, інакше вони ризикують знизити свою зацікавленість жінками.
- Будь-які каші краще варити на воді і заправляти оливковою олією. Молочні каші більше підходять для харчування дітей, - наголошує Наталя Бочарова. – Річ у тім, що молоко призначене для дитячого харчування. Чим старшою стає людина, тим важче їй перетравлювати молоко. Тому дорослим краще їсти каші з овочами та зеленими салатами. І не забувати чергувати крупи.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами