Анюта Сидорчук, доцент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб БДМУ, лікар-інфекціоніст відповіла ІА АСС на найпоширеніші питання про коронавірус.
Чи допомагає полоскання не допустити попадання вірусу в легені?
«Додаткове полоскання рота, промивання носа в комплексі з іншими заходами (захист слизових бар’єром – хірургічною маскою, респіратором, миття рук з милом, використання антисептиків, соціальне дистанціювання тощо) можуть знизити ризик проникнення коронавірусів до організму людини. Окремо метод полоскання не працюватиме.
Дослідження-випробовування різних розчинів для полоскання з огляду на їх противірусну активність тривають», - пояснює лікарка.
Інгаляції при COVID-19 допоможуть позбутися кашлю?
«Інгаляційну терапію має призначати тільки лікуючий лікар. Саме зважаючи на стан пацієнта, період хвороби, наявність чи відсутність ускладнень, вік, супутні захворювання лікар може рекомендувати парові, небулайзерні чи газові інгаляції з необхідним розчином.
Так, за даними попередніх результатів одного клінічного дослідження, вдихання суміші гідрогену та кисню зменшує тяжкість захворювання, зменшує задишку і попереджає розвиток гострого респіраторного дистрес-синдрому через пригнічення гіперакттивної імунної системи», - каже Анюта Сидорчук.
Читайте ще: Чому ПЛР-тест не завжди показує COVID-19?
Чи варто приймати антибіотики одразу після отримання позитивного ПЛР-тесту?
«Отримання позитивного ПЛР-тесту означає наявність гострої фази розмноження коронавірусу в клітинах дихальних шляхів. Антибіотики на коронавіруси не діють. А їх необґрунтоване самопризначення може нести шкоду і загрозу ускладнень, зокрема, антибіотикорезистентність та пригніченню імунної системи.
Тільки лікар може вирішити, чи є клініко-лабораторні підстави для призначення хворому антибіотиків», - пояснила фахівець.
Читайте наші новини в Instagram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами