Санітарний стан у Чернівцях у незадовільному стані. Такий висновок у програмі Суть Речей на Радіо 10 озвучив начальник управління контролю за благоустроєм міста Сергій Обшанський.
"Виходить так, що якщо є у нас карантинні заходи, якщо є обмеження пересування містян, є обмеження у роботі деяких закладів, установ, організацій, чернівчани менше смітять, Департамент ЖКГ, маючи ресурси, і людські, і фінансові, мав би очистити усе місто і воно могло б виглядати краще, але, на жаль, цього не відбувається", - сказав Обшанський.
Головною причиною такої ситуації начальник управління по контролю за благоустроєм міста називає те, що Департамент ЖКГ не провів тендери та не заключив угоди з управлінськими компаніями, які надають послуги з прибирання міста.
"Вони (авт. угоди) закінчилися 31 грудня 2019 і, на жаль, керівництво Департаменту не спромоглося це зробити у грудні 2019 року, або в січні 2020 року, або в лютому 2020 року, а натомість ми перекидуємося один на одного листами, у яких ми вимагаємо якісно прибирати місто, а вони, у свою чергу, нам відписують, що у нас немає заключених угод", - розповідає Сергій Обшанський.
За його словами, за організацію робіт з прибирання міста відповідає керівник Департаменту, а сам Департамент замовляє роботи та платить за їхнє виконання.
"На апаратній нараді один з керівників Департаменту ЖКГ сказав, що все було прибрано, згідно з поданою документацією, згідно з актами виконаних робіт. Тобто на папері, і воно на папері, можливо, правильно. Але чернівчани прекрасно бачать, як прибирається місто. Така ситуація в нас склалася з середини 2018 року, коли виконком прийняв рішення ввести нових менеджерів, нові управлінські компанії, які мали би показати свій клас роботи, але, на жаль, змінилися тільки вивіски з ЖРЕПу на назву управлінської компанії, а ситуація у Чернівцях з прибиранням погіршується з кожним місяцем", - зазначає посадовець.
Отримуйте новини в Telegram
За словами Обшанського, у 2019 році Департамент ЖКГ Чернівецької міськради освоїв понад 222 мільйони гривень, з яких 28,5 мільйонів були призначені на прибирання прилоткової частини доріг. Це прибордюрна частина і тротуатри.
"В нас покращилася ситуація? – Не покращилася. Більше того, на 2020 рік вже передбачено не 28,5 мільйонів, а 45 мільйонів, а якість прибрання від цього ніяк не покращилася. Січень, лютий, березнь управлінські компанії працюють у нас без угод, угоди там прямі, вони, можливо, зараз і прибирають місто, але оплата буде за актами виконаних робіт, які вони будуть представляти. Якщо у нас зараз Департамент ЖКГ не має угод з управлінською компанією, то хто в нас відповідальний? Якщо не управлінська компанія, то значить відповідальна особа, яка перша в Департаменті, яка мала би організувати якісну роботу, здійснити дії, або прийняти рішення на покращення санітарного стану міста. До речі, зараз у нас проходить місячник благоустрою та санітарної очистки, але ніяких заходів Департамент не вживає. Департамент не спромігся провести тендери, їх нема. Це особиста відповідальність директора. Зараз немає кого притягувати до адміністративної відповідальності", - каже Обшанський.
У свою чергу у Департаменті житлово-комунального господарства повідомляють, що з метою посилення роботи з прибирання прилоткової (прибордюрної) частини доріг та ліквідації стихійних сміттєзвалищ в місті Чернівці було залучено МКП “МіськШЕП” та КП “ТЗГПР”. Відповідна інформація оприлюднена на сайті Чернівецької міськради.
У повідомлення йдеться про те, що у березні прибрано прилоткові частини доріг по центральних вулицях міста, а саме: вул.Головна, вул.В.Винниченка, вул.Авангардна, вул.Комунальників, вул.Південно-кільцева, вул.Руська (від вул.Січових Стрільців до меж міста), міст шляхопровід, вул.Галицький Шлях, вул.Південно-Кільцева, проспект Незалежності, вул.Героїв Майдану, вул.Січових Стрільців, вул.Воробкевича, вул.Південно-Кільцева, вул.Миру, вул.В.Винниченка, вул.Комунальників, вул.Миколаївська та інші.
Також впродовж останнього тижня ліквідовано стихійні сміттєзвалища об’ємом 370 м.куб. за наступними адресами: вул.Горіхівська,1, вул.З.Космодем’янської, вул.О.Кошового,59, перехрестя вул.Гастелло − вул. Нагірна, перехрестя вул. Горіхівська − вул. Оршівська, вул.Сторожинецька,119,101, ІІ провулок У.Кармелюка, ІІ провулок Герцена, вул.С.Щедріна, 32, вул.Герцена,47.
В ході проведення місячника санітарної очистки та благоустрою міста департаментом ЖКГ організовано наступні роботи: прибрано понад 280 дворів, ліквідовано 129 стихійних сміттєзвалищ, спільно з мешканцями будинків прибрано горища за адресами: вул.Сімовича,16; вул.Богдана Хмельницького,22; вул.Головна,204-Е/3-ій під’їзд; вул.Братів Руснаків,12 і 16, прибрано 73 дитячих та спортивних майданчики та 7 скверів.
Читайте також: Вночі у Чернівцях дезінфікували вулиці (ВІДЕО)
За період місячника вивезено з території міста понад 700 метрів кубічних великогабаритного сміття та понад 220 метрів кубічних змету. Щоденно до робіт з прибирання міста задіювалось понад 200 двірників та від 7 до 15 одиниць техніки. Крім цього, з 18 березня МКП “МіськШЕП” щоденно проводиться миття вулиць із застосуванням спеціального деззасобу, який містить хлор.
До свого звіту Департамент додав світлини, які ілюструють роботу комунальників у Чернівцях.
Місячник благоустрою в Чернівцях триватиме до 30 квітня 2020 року.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Сейчас пробуют конечно что то убирать, но это надо делать постоянно, а не потому что пандемия. Обидно слышать от туристов слова"уакр у вас красивый город, но какой грязный"!