Іноді вони першими сповіщають про захворювання нирок чи звичайну перевтому, каже Ольга Гуска, лікар-терапевт.
- Поява темних кіл під очима - це «дзвіночок», що в організмі починаються якісь запальні процеси. Необхідно відразу звернутися до лікаря, аби визначити причину їхньої появи. Іноді без очевидного больового синдрому на шкірі з'являються ознаки внутрішніх захворювань, адже шкіра – це дзеркало наших внутрішніх органів. Темні кола під очима можуть бути симптомом багатьох внутрішніх захворювань, скажімо, нирок, підшлункової залози, судинного ураження, патології шкіри, синдрому хронічної втоми, порушення обміну речовин, наявності глистів, анемії та інших хвороб. «Синці» можуть з'являтися у курців, а також внаслідок алергічних реакцій на зовнішні подразники.
- Кажуть, темні кола під очима найчастіше з`являються у людей, які мають хворі нирки…
- Це правда, але треба зважати ще й на додаткові симптоми. Зокрема, «мішки» під очима, які переважно з'являються вранці, коли людина прокидається. Окрім того, наявні проблеми із частим сечовиділенням, перепадами артеріального тиску. Незапальні процеси у нирках мають особливість: вони можуть протікати без очевидних симптомів, проте в подальшому можуть спричинити до порушення їхніх функцій
Також появу темних кіл під очима може викликати захворювання підшлункової залози. Супутніми симптомами при цих недугах є біль, зміна самої структури шкіри (стає або сухою, або жирною), поява кольорових пігментних плям. Крім того, у людини можуть з’являтися нудота, блювота та різкі болі у зоні підшлункової залози.
- Нині часто ставлять діагноз «синдром хронічної втоми»…
- Це не нове захворювання, проте у сучасному суспільстві воно трапляється усе частіше. Окрім темних кіл синього відтінку під очима, основними симптомами цієї хвороби є швидка втомлюваність, сонливість удень і безсоння уночі, неуважність, деколи навіть фізичний біль. На цю недугу страждають люди, які мають на роботі нічні зміни, через що у них збивається ритм життя. Якщо організму після відпочинку від нічних змін важко перелаштуватися, це є вже синдромом хронічної утоми. Її необхідно лікувати, бо в подальшому вона може призвести навіть до психічних розладів.
- А якщо окрім темних кіл під очима більше ніяких проявів хвороби немає, що тоді?
- Якщо обстеження не виявили ніякої недуги, то «синці» швидше за все натякають на те, що час відпочити. Можна зробити перерву у роботі, навчанні. Проте, якщо після відпочинку темні кола не минають, треба обов’язково звернутися до лікаря.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами