Посадовці Чернівецької обласної військової адміністрації Богдан Ковалюк, заступник начальника ОВА, Олег Чорний, директор департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОВА та Артур Мунтян, заступник начальника ОВА пройшли тестування детектором брехні. Про це вони повідомили на особистих сторінках у соцмережі Фейсбук та надали відповідні зображення із висновками поліграфа, пише Медіа агентство АСС.
Отримуйте новини в Telegram
Як зазначено у наданих Богданом Ковалюком результатах дослідження, він скористався послугами поліграфолога, голови громадської організації «Всеукраїнська асоціація правди» Олександра Сорочинського. Журналісти Медіа агентства АСС також з'ясували, що Олександр Сорочинський є експертом-поліграфологом, керівником представництва Всеукраїнської асоціації поліграфологів у Вінницькій області. З 2008 року він бере участь у проведенні експертиз із застосуванням поліграфа, провів понад 5 тисяч тестів.
Посилання на сайт, що вказане на бланках результатів досліджень усіх трьох чиновників, відкриває сторінку приватної організації, що надає послуги поліграфа - «ДетекторЛжи». За інформацією у мережі Олександр Сорочинський є директором цієї організації. Юридична адреса організації, вказана на офіційній сторінці, - м. Вінниця, вул. Грушевського. Також у переліку послуг, які надає компанія, зазначена можливість виїзду спеціаліста на об'єкт.
У розділі «Про нас» на сайті організації зазначено наступне:
«Наша організація, орієнтована на надання професійних послуг державним, комерційним структурам і приватним особам, в області інструментальної та невербальної детекції брехні, з метою забезпечення особистої і корпоративної безпеки, в тому числі при проведенні розслідувань і службових розглядів правоохоронними органами».
Ціни на послуги поліграфа організації коливаються в межах 1 800 - 3 000 гривень.
Для того, щоб встановити мотиви рішення буковинських чиновників пройти детектор брехні, кореспондент Медіа агентства АСС звернувся до Олега Чорного, директора департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОВА, проте він відповів, що наразі не може коментувати ситуацію та розголошувати будь-які деталі.
Натомість заступник начальника ОВА Богдан Ковалюк у дописі на Фейсбук розповів, чому він погодився пройти процедуру поліграфа:
Наші новини є у Facebook
На думку кандидата політичних наук, високопосадовці Чернівецької ОВА таким вчинком прагнули відновити власну репутацію та спробували виправдатись перед прихильниками та опонентами.
«Інцидент, який розслідують правоохоронці (ймовірне розкрадання гумдопомоги, - ред.), набув достатнього резонансу і в Чернівецькій області, і в Україні й певною мірою за межами країни, оскільки до нашої країни в цей час прикута увага фактично всієї цивілізованої світової спільноти. На мою думку, ці чиновники намагаються якщо не спробувати виправдатись, щонайменше перед своїми прихильниками, а найбільше перед опонентами, які закидають їм певні неприйнятні для них речі. Також це стосується і відновлення репутації, яку вони об’єктивно кажучи, втратили на тлі цих звинувачень і відповідно претензій з боку правоохоронних структур. Напевно ці дві складові і є основними у поясненні мотивів, для чого чиновники це зробили.
Як на мене, це стосується найбільше інформаційно-психологічних операцій. Вони це зробили для того, аби в публічному просторі якимось чином пояснити свою позицію і спробувати «відбілити» свою репутацію. Це складова піару. Але чи є це складовою кримінального провадження, чи зможуть вони це надалі використати в суді при розгляді справи – я маю сумніви. Це більше схоже на самовільно прийнятне рішення для публічного пояснення тим, хто цікавиться їхніми персонами та справами, які їх стосуються», - зазначив Омелян Тарнавський.
Аби з'ясувати, чи було тестування детектором брехні частиною слідчих дій, кореспондент Медіа агентства АСС звернувся до пресслужби Чернівецької обласної прокуратури.
«Це особиста ініціатива громадян», - зазначили в пресцентрі обласної прокуратури.
Чи долучаються результати подібних експертиз до розгляду слідства та суду розповів Ігор Стадник, адвокат, який співпрацює з системою Безоплатної правової допомоги.
«Тут дуже багато нюансів. Однозначної відповіді тут не має.
Є порядок, визначений Кримінальним процесуальним кодексом, це порядок подачі доказів.
Всі докази, які збирались на підготовчому досудовому етапі, до судового розгляду, повинні відриватись обом сторонам. Як і сторона обвинувачення має відкрити їх для захисту, також і захист має відкрити всі докази для прокурора. Сторони захисту та обвинувачення є рівноправними, кожен може надавати докази, які вони вважають за потрібні. Далі вже на розгляд суду. Також сторона захисту може подавати клопотання про призначення експертизи у конкретному випадку.
Як спеціаліст, сумніваюсь, що результати поліграфа, який є не досить перевіреним джерелом, можуть визнати доказом, хоча сторона захисту може просити долучити документ до справи. Така можливість є на досудовому етапі слідства. Далі – як вирішить суд», - зазначив фахівець.
- 6 травня СБУ на Буковині викрила керівника медзакладу, який організував платні перевезення каретами швидкої допомоги. Також розслідується можлива причетність очільника медзакладу, Сергія Бродовського, до організації механізму привласнення гумдопомоги, що надходила з-за кордону. Як повідомили в Управлінні СБУ в Чернівецькій області, оперативники спецслужби встановили, що керівник обласного медичного закладу переоформив п’ять отриманих у якості гуманітарної допомоги автомобілів швидкої медичної допомоги на підконтрольну громадську благодійну організацію, засновником і власником якої є він сам.
- Шевченківський районний суд м. Чернівці обрав підозрюваному запобіжний захід у виді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі майже 200 тис.грн. Також суд підтримав клопотання прокурора - посадовця на 2 місяці відсторонено від виконання посадових обов'язків. 10 травня стало відомо, що підозрюваний Сергій Бродовський, ексгендиректор ЧОКЛ, вийшов під заставу.
- 1 червня стало відомо, що прокуратура на Буковині повідомила про підозру заступнику начальника Чернівецької обласної військової адміністрації Артурові Мунтяну у розтраті майна шляхом зловживання службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, що вчинена у особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 КК України).
За даними Служби безпеки, посадовець «сприяв використанню у комерційних цілях автомобілів швидкої медичної допомоги, які були передані в Україну з Італії у якості гуманітарної підтримки. Саме цей профільний заступник голови ОВА був відповідальним за розподіл «швидких» і визначив один із обласних медзакладів, як отримувача частини цієї гумдопомоги. Оборудку вдалося провести через гендиректора медустанови»
- 6 червня, суд обрав запобіжний захід заступнику голови Чернівецької обласної військової адміністрації Артуру Мунтяну у вигляді застави в розмірі 906 тисяч гривень. Також на підозрюваного поклали певні обов'язки, серед яких зокрема - носіння електронного браслета.
Артура Мунтяна відсторонили від посади заступника начальника Чернівецької ОДА (ОВА) до 4 липня 2022 року.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами