Людмила Григорчук: Яка перспектива у телебаченні і у радіо?
Олег Наливайко: Ми будемо все більше йти до інтернет доставки. Для великих міст вже не так актуальне цифрове мовлення, всі йдуть в інтернет. 90% вже ставлять спеціальні пристрої, щоб дивитися телебачення через інтернет. І це буде все більше і більше розвиватися. Щодо програм, то я думаю, як і у газет, більше будуть питань до громадсько-політичних програм. Люди будуть дивитися новинні канали, регіональні канали. Ця тенденція видна у газетярів, національні, великі газети втрачають свої наклади, а от районні газети мають падіння, але не таке значне. Більше лише через те, що молодь більше до інтернету тягнеться, у районах падіння лише 2-3%. На наш вік ще вистачить працювати.
Слухач: Політика. Чи довго політика буде впливати на те, що ми читаємо і слухаємо у наших ЗМІ?
Олег Наливайко: Звичайно. Це буде відбуватися, бо це цікаво. Але якщо дотримуватися журналістських стандартів, то немає проблем в тому, щоб політику висвітлювати. Років 15 чи навіть більше тому стажувався у США, тоді американські вчені розповідали, що всі політизовані, цікавляться політикою, але вже незабаром це нікого не буде цікавити. Буде невеличка еліта, науковці, хто це буде слухати, а люди будуть шукати інформацію про погоду, спорт, і т. д. я чекаю, але все це ніяк не збувається. У нас все більше і більше політизується суспільство, нас політизували дві революції, тому думаю, найближчим часом деполітизації нашого читача чи глядача не відбудеться.
Людмила Григорчук: Цифрове радіо, цифрове телебачення. Ваша думка щодо таких новацій.
Олег Наливайко: Дуже відстали і заборгували нашим європейським колегам обіцянку нашим женевським партнерам, щодо переходу. Бо ще закупили всіх тюнерів, є ще питання з Янбудом, це таке політичне питання, є думка, що вони не покривають всю територію України. Але Президент України тепер чітко сказав, що до першого липня всі мають все зробити. Зараз дійсно йде така робота серйозна, вона на фініші, чи встигнуть все повністю, чи може спочатку експериментально спробують на місяць, подивимося, але все ж таки перейдемо на цифру, як сказав Президент. Людмила Григорчук: За ці роки, поки готувалися до впровадження цифри, то люди вже звиклися з думкою про ці зміни? Олег Наливайко: Це допомогло більше технічно все підготувати. Тюнери вже подешевшали, люди вже навчилися цим користуватися. Головне, щоб було чітке покриття, щоб не було білих плям, щоб доходив всюди сигнал. Але суспільний мовник буде відключатися в останню чергу. Чернівецька, як і всі прикордонні області, - це пріоритет, всі працюють над тим, щоб тут також все працювало.
Нагадаємо, О.Наливайко розповів, чому з медіаринку зникають газети
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами