Олег Наливайко: Ми у Чернівцях з європейськими партнерами з Ради Європи провели семінар для редакторів трьох областей: Франківська, Тернопільська і Чернівецька, тих, хто не встиг ввійти у процес роздержавлення ЗМІ. Це наше зобов’язання перед нашою спільнотою, у 2005 році ми добровільно прийняли її на себе. Нас авансом прийняли до Ради Європи, але дуже соромно, що ми лише говоримо про ці реформи, але кроку вперед ще не зробили. Я коли працював головою спілки журналістів України, ми зустрічалися у Брюсселі і я говорив про те, що ось-ось ми розпочнемо цей процес. Ми говоримо про створення також суспільного телебачення і радіомовлення, яке ми створили у січні, і роздержавлення ЗМІ також , все це могло розпочатися лише після Революції гідності. Вже 4 роки ми над цим працюємо. Перший рік – це був стартовий, пробний етап, а якому взяли участь 240 редакційних колективів. Абсолютно добровільно, ми зробили роботу над помилками, зараз наступив вже третій рік, ми наближаємося до завершення, це буде 1 січня наступного року і я говорю скрізь, що ті видання, які належать державі чи органам місцевої влади, які не будуть реформовані, у них будуть забрані свідотства, вони припинять своє існування. У нас є 647 комунальних видань, це досить велика кількість видань, всього разом з державними – це 733, це долі журналістські, це наша медіа-сфера, якщо говорити по цифрах, то сьогодні у нас 202 реформованих видання, ніби це така відносно невелика кількість, але ми не панікуємо, ми абсолютно спокійно ідемо до завершення цієї реформи, бо найголовніше, щоб ограни місцевої влади виконали свої зобов’язання і вийшли з засновників. Лишилися у нас лише 51 видання всього на всю Україну, де ми не можемо знайти спільну мову, поки що, на жаль, з різних причин з районними, обласними радами, адміністрації вийшли всі, тепер ми точково з усіма виданнями працюємо. Це телефонні дзвінки, обговорення, я оптиміст, я вірю, що ми встигнемо завершити цей процес, щоб ми нікого не втратили. І я хочу всім заявити, що немає ніяких законопроектів про відтермінування процесу роздержавлення – немає.
Людмила Григорчук: Як проходять зараз ця процедура роздержавлення ЗМІ.? Чи багато преси після того, як залишилися самостійними, зникли?
Олег Наливайко: Не під час роздержавлення, але є такі газети, які зникають, припиняють роботу. Є у нас 17 колективів, які вирішили не йти у реформування, які свідомо прийняли рішення не працювати у тих умовах, які будуть. Не виключаю, що ми можемо втратити видання після того, як вони реформуються. Це будуть причини більше економічні. Ми говорили на семінарі про ті виклики: зростання вартості паперу, тарифи Укрпошти, для яких доставка газет стала не пріоритетними. Ми разом з медіа спільнотою нагадуємо, що це соціальна функція Укрпошти, вони десь мають заробляти, а десь мають виконувати свої зобов’язання. І ще друк дорогий. Газети можуть не витримати такі навантаження, і можливо державі десь треба буде допомогти виданням. От цифри: папір зріз на 35% за 5 місяців, за 10 років тарифи на доставку друкованих видань Укрпошти зросли у 13 з половиною разів.
Нагадаємо, з травня 2016 року газета "Чернівці" більше не належить міській раді
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами