Все більше демобілізованих повертається із зони АТО і вдома вони змушені боротися з психологічними проблемами, відгомоном пережитого на війні. Аби залишити спогади в окопах і не пускати її через поріг власного дому у Чернівцях створили центр психологічної допомоги «Крок назустріч». В ньому безкоштовну допомогу надаватимуть не лише атовцям та їхнім родинам, а й кожному, кого потурбувала війна.
Його не вилікуєш м’ятним чаєм чи алкоголем, від нього не допомагає відпочинок на морі і навіть опіка найрідніших людей – це посттравматичний синдром. Він проявляється по різному: важко зосередитись, безпідставне занепокоєння, агресія, паніка або ж навпаки цілковита відсутність емоцій. З ним доводяться боротись більшості, хто на власні очі побачив війну і краще це робити разом із професійними психологами.
Анастасія Голодрижук, координатор Центру психологічної допомоги «Крок назустріч» в м. Чернівці: «Перше, з чим приходять – це тілесні прояви, не можливість спати, розслабитись, тремтіння тіла, відчуття страху, часто це відчуття провини і сорому, за те, що не змогли зробити так як собі хотіли – це дуже потужна проблема».
Демобілізованих в Чернівецькій області, каже заступник директора Департаменту охорони здоров’я Юрій Лесюк, офіційно вже більше 1200 - сот. У Центрі психологічної допомоги «Крок назустріч» кажуть, готові допомагати усім, навіть їхнім родинам.
Ігор Огданський, практикуючий психолог: «Іноді буває достатньо, щоби подолати такі речі, опанувати певні техніки саморегуляції. Тобто це певні дихальні чи фізичні вправи з практики напруження - розслаблення, але іноді потрібна ще психологічна допомога, іноді психологічна, а іноді ще й медична. Мова не йде лише про учасника АТО, мова йде про будь-яку людина, яка зіштовхнулась з надмірними силами переживання».
Анастасія Голодрижук, координатор Центру психологічної допомоги «Крок назустріч» в м. Чернівці: «В основному – це гештальттерапія, також використовуємо методи арт-терапії, робота з піском, тілесно орієнтована терапія, це групові форми роботи, робота для сімей, дітей, групи взаємпопідтримки для волонтерів, для військовослужбовців і безумовно індивідуальна робота, індивідуальні консультації».
Центр психологічної допомоги «Крок назустріч» не є державною організацією. Він створений завдяки українським меценатам та психологам. Працівники Центру психологічної допомоги готові цілодобово, анонімно і безкоштовно надавати консультації і по телефону і по скайпу. Та найефективнішим є спілкування віч - на - віч. Тому всі охочі мають змогу завітати у Центру психологічної допомоги, що за адресою Проспект Незалежності, 84 А.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами