У гостях Радіо 10 побували підприємець, новообраний президент бізнес-клубу CBG Сергій Левенець та Олександр Каланча СЕО CBG. Учасники програми «Надійний Тил» говорили з ведучими про взаємодію бізнесу, влади та громадськості у час війни, пише МА АСС.
Дивіться нас на YouTube
На початках CBG був класичним бізнес-клубом у Чернівцях. Його учасники займались покращенням своїх скілів у бізнесі, вивченням та впровадженням нових ідей. Здебільшого учасники клубу проводили спільні навчання. Проте після повномасштабного вторгнення відбулось переформатування: усі учасники, уся структура клубу, взялись допомагати ЗСУ.
З-поміж 86 учасників клубу кожен долучився до ініціативи. На початку повномасштабного вторгнення члени клубу створили волонтерський штаб для допомоги ЗС України, де акумулювали матеріальну та фінансову допомогу та всебічно допомагали українським військовим.
Додамо, клуб вже давно вийшов за межі Чернівців: тут є підприємці з Румунії, Молдови, США, з Києва, Франківська, Львова.
До вторгнення у бізнес-клубі було 15 учасників, які проживали на 2 країни.
Бар'єрів у волонтерстві з підприємцями з інших країн не виникає, адже всі працюють на один результат.
Один потужний економіст, аналітик нещодавно заявив, що у 2021 році український бізнес сплатив податків на близько 50 мільярдів доларів. Після повномасштабного вторгнення у 2022 році - ця цифра становила 41 мільярд, у 2023 році - 47 мільярдів. І вже на 2024 рік Кабмін пропонує зібрати 51 мільярд доларів. Тобто український бізнес потроху повертається на довоєнний рівень, кажуть підприємці.
Відома й цифра допомоги Україні від закордонних партнерів - вона корелюється в цих самих сумах, які дає в бюджет країни бізнес. За словами представників клубу CBG, бізнес відіграє дольову участь в обороні країни.
Ніхто не був готовий до війни, але бізнес швидко може адаптуватись до будь-яких змін. Ця якість допомогла вистояти державі, кажуть Сергій Левенець та Олександр Каланча.
Коли на початках на Буковину ринула велика кількість людей, які потребували допомоги та місць проживання, на базі бізнес-клубу та Чернівецької ОВА було організовано кол-центр та сайт, через які пройшло понад 30 тисяч заявок від українців.
Отримуйте новини в Telegram
Коли на Буковину почала надходити велика кількість допомоги - чернівецький бізнес також знайшов рішення: мали інформацію, які українські вантажівки залишились в Європі, які водії-українці там. Бізнесмени знаходили ці машини, водіїв, організовували логістику. Далі цілими зерновозами возили допомогу на Миколаїв і Херсон: їжу, одяг, воду. Машини рухались 24/7.
Бізнес допомагав на початках військовим «від зброї до шкарпеток». Співпрацювали й з релокованим бізнесом.
Чернівецькі бізнесмени організували гуманітарний склад в Сіреті (Румунія), куди привозили допомогу з Європи.
Це основний напрямок, кажуть Сергій Левенець та Олександр Каланча.
Учасники клубу долучаються до всіх ініціатив. На сьогодні проблематика військових наступна: маленькі дрони, легкові машини, РЕБи. На цих моментах фокусуються місцеві підприємці.
Клуб може допомагати ЗС України двома шляхами - брати участь в зборах особистими донатами та кожен з учасників клубу відраховує раз в місяць військовим підрозділам фіксовану суму, яку він обрав для себе.
*Публікація підготовлена за фінансової підтримки Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки. Її зміст є виключною відповідальністю автора і не обов'язково відображає позицію Німецького фонду Маршалла.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами