У рамках програми «Надійний Тил», що на Радіо 10, голова ГО Вікторія Іваніцька розповіла про напрямки роботи організації, пише Медіа агентство АСС.
«Ідеєю нашої громадської організації є допомога людям. А також і те, що реалізація проєктів та будь-якої допомоги – це отримання додаткових навичок. Це не лише англійська мова, фінансова грамотність, комп'ютерна грамотність, а також і психологічна стабільність. Адже ми розуміємо, що внутрішньо переміщені особи потребують постійної психологічної підтримки», - зауважила Вікторія Іваніцька.
Нещодавно в ГО стартував новий проєкт «Ти зможеш». Тут для ВПО проводять різноманітні навчальні заходи: курси з англійської, фінансової грамотності, комп'ютерної грамотності. Проводять танцювальні майстер-класи для релаксації тіла. Серед заходів і навчання ораторському мистецтву.
«Номер 1 у нас це психологічна підтримка – арттерапія, нейрографіка, тілесні практики. А ще ми проводимо мотиваційні зустрічі з представниками бізнесу та влади, щоб показати, що навіть під час війни можна заробляти, можна інтегруватися в Україні, залишитися тут. Ще одна наша мета - це познайомити ВПО з багатогранною українською, буковинською культурою. Наприклад, скоро ми підемо на концерт Ґердану. Головна наша задача – це інтегрувати ВПО у Чернівецькій громаді», - розповіла голова «Skill Hub».
Найохочіше переселенці беруть учать у психологічних заходах. Популярність мають курси ораторського мистецтва, їх відвідують, щоб покращити українську мову. Мають попит заняття з англійської мови.
Отримуйте новини в Telegram
«Одній жінці ми допомогли працевлаштуватися у Лондон. Вона ходила до нас на заходи, дівчина дуже розумна, але мала певні комплекси. Ми допомогли їй їх подолати, та підштовхнули до заповнення заявки. Це такий загальний успішний кейс нашої команди ще до створення організації. Якщо говорити саме про «Skill Hub», то наші заходи часто відвідує переселенець, студент другого курсу. Він з нами так зблизився, що вже подав заявку у молодіжну раду, він волонтерить з нами на заходах, наш асистент, пропонує свій вид тренінгів, які він хотів би проводити. Це такий хлопчик, який горить цим. Вважаю це позитивний кейс, адже ми вже дали йому якусь можливість», - ділиться Вікторія Іваніцька.
Внутрішньо переміщені особи під час заходів у «Skill Hub» дізнаються багато цікавого про Буковину та Чернівці, місцеві традиції. Так, наприклад, чимало ВПО вперше дізналися про поняття вінчальних батьків. Переселенцям багато розповідають про традиції Різдва та Великодня, буковинські однострої.
Вікторія Іваніцька переконана, що у повоєнний період ця робота продовжиться. Адже треба надалі людей знайомити з українською культурою, аби ворог не прийшов знову на нашу землю:
«Зараз напередодні Різдва ми нагадуємо ВПО – не забувайте, що у вас вдома має бути українська коляда, що наші вороги лише чекають, щоб ми закрилися вдома і не виражали нашу ідентичність. Насправді після війни це буде потрібно ще більше, особливо дітям та підліткам».
Щодня «Skill Hub» поводить 2-3 заходи для внутрішньо переміщених осіб. Докладніше можна дізнатися у соцмережах організації.
Публікація підготовлена за фінансової підтримки Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки. Її зміст є виключною відповідальністю автора і не обов'язково відображає позицію Німецького фонду Маршалла.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами