Сергій Михальський займається бігом уже 15 років. Це – його хобі, що допомагає відновитися і набратися сил навіть після виснажливого чергування. Особливо актуальним біг став для лікаря 1,5 роки тому, коли почалася пандемія коронавірусу, пише Медіа агентство АСС.
«Неврологічне відділення, у якому я працював, перепрофілювали на інфекційне. Таким чином за лічені дні потрібно було мені, лікарю-неврологу, стати інфекціоністом. Чи було це стресово? Звісно! Пам’ятаю, у перший день хворих було небагато, а вже у другий – 12 «швидких». Я, як і інші мої колеги, передивився протоколи з лікування позагоспітальних пневмоній, роботу з кисневою підтримкою, одягнув захисний костюм – і працював, - розповідає Сергій Михальський. – Хоча ковідні пневмонії – це зовсім не звичайні пневмонії. Але на початку ми до кінця цього не розуміли. Це зараз, можна сказати, «собаку на цьому з’їли».
Попри це коронавірус продовжує тримати лікарів у напрузі. Тим більше кожна наступна хвиля – важча за попередню.
«Якщо минулого року із 40 пацієнтів нашого відділення 10-15 потребували кисневої дотації, то тепер – 25. Якщо навесні ковід-хворим кисень був потрібний через два тижні хвороби, то зараз – на 5-й день. До стаціонару раніше практично не поступали молоді люди без супутніх захворювань, а зараз, на жаль, у нас є такі пацієнти. Плюс – 95% наших хворих – не вакциновані, - констатує лікар. – Тож легких чергувань не буває».
Медіа агентство АСС є в Instagram
Перезавантажитися після роботи Сергію Михальському допомагає біг. Тренується він практично щодня по 1-2 години. Бігає не на спортивний результат, а для задоволення.
У 2016-му році вперше взяв участь у напівмарафоні в Чернівцях. Відтоді час від часу разом з друзями відвідує марафони та напівмарафони всеукраїнського рівня.
«Я розпочинав із шосейного бігу. Тоді взяв участь у напівмарафоні в Чернівцях, далі – у WIZZ AIR KYIV CITY MARATHON на 42 кілометри. До речі, це був мій перший у житті марафон, – розповідає Сергій. – І хоча, подолавши 42 кілометри, я був виснажений, втомлений, відчував неймовірну ейфорію. Перемогти себе – це неймовірне відчуття!».
З 2017 року Сергій Михальський залишив шосе і почав бігати по пересічній місцевості. Каже, це дає можливість насолодитися красою природи, подумати, відпочити. При чому ані погана погода, ані втома після роботи його не зупиняють: він взуває кросівки – і біжить.
«Біг розвантажує нервову систему, знімає стрес, дарує задоволення. Буває, повертаєшся з пробіжки, коли вже темно на вулиці, але при цьому відчуваєш прилив сил та енергії, - каже лікар-спортсмен. – Окрім того, коли ти біжиш, часто дихаєш, то споживаєш багато кисню. А це сприяє кращій роботі мозку, народженню нових думок. Спорт ніби освіжає мозок. До того ж гартує фізичну витривалість».
Власний рекорд з бігу Сергій Михальський встановив цьогоріч – подолав 48 кілометрів по гірській місцевості. Але часових рекордів лікар не встановлює: каже, що бігає виключно для задоволення, а не на швидкість.
«Я займаюся любительським бігом, а не професійним. Тому участь у кожному марафоні чи напівмарафоні – це моя маленька особиста перемога, - розповідає Сергій. – Знаєте, після минулорічного жорсткого карантину, коли ми всі були закриті у своїх бетонних стінах, я особливо оцінив важливість руху та свіжого повітря. Відтоді, до речі, часто беру на пробіжку свою сім’ю, у мене – троє дітей. Постійно між моїми чергуваннями у лікарні ми намагаємося виїхати кудись разом, до дикої природи, туди, де нема людей. Це для нас стало життєвою необхідністю!».
Початківцям, які тільки хочуть почати бігати, Сергій радить дозувати навантаження і головне – отримувати задоволення від кожної пробіжки.
«Звісно, спочатку треба звикнути, десь перебороти власну лінь. Це так, як у дитинстві звикаєш чистити зуби. А потім без цього не можеш. Так само і з бігом, - говорить медик. – Зараз чим важче мені, чим більше труднощів – тим більше тягне на пробіжку. Ти ніби скидаєш з плечей тягар проблем – і біжиш. Коли зупиняєшся – думки, сили, серцебиття впорядковуються. З’являються сили іти далі».
Авторка: Ольга КАМСЬКА-ОПОЛОНИК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами