Чи варто подружжю або ж сусідам, які посварились, поспішати до суду? Не завжди! У цьому переконані експерти. У Чернівцях відбувся тренінг, під час якого навчали, як вирішувати конфлікт, щоб він завершився не на користь лише однієї зі сторін, а співпрацею. Як працює такий метод вирішення спорів як медіація? Про це фахівці розповіли на базі Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області.
Медіацію все частіше називають не альтернативним методом вирішення спору, а саме ефективним методом вирішення спору. У сучасному китайському, японському чи ісламському суспільствах такі методи врегулювання спорів є основними.
«Нерідко рішення судів в Україні не виконуються. На жаль, це реальність. І все це після того, як людина витрачає чимало часу, грошей і власних сил, аби відстояти свою правду. Перевага такого методу вирішення спорів як медіація – більша ймовірність виконання рішення. Найперше тому, що рішення, яке сторона прийняла сама і вважає справедливим, як правило, виконується добровільно», - розповіла завідувач кафедри публічного права Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Голова правління ГО «Буковинський центр медіації» Руслана Гаврилюк.
До теми: Осучаснити сайти та сторінки у соцмережах: представників ОТГ Буковини вчили комунікації.
То що ж таке медіація? Це метод вирішення спорів із залученням посередника (медіатора), який допомагає сторонам конфлікту налагодити процес комунікації і проаналізувати конфлікту ситуацію таким чином, щоб вони самі змогли обрати такий варіант вирішення спору, який би задовольняв інтереси і потреби усіх учасників процесу.
«Конфіденційність є обов’язковою умовою угоди про проведення медіації. Відповідно все, що відбувається під час медіації має конфіденційний характер. Водночас комунікація відбувається у такому форматі, який є найбільш ефективним для пошуку рішення (спільні або окремі зустрічі сторін із медіатором)», - розповів керівник Лабораторії медіації, переговорів та арбітражу кафедри публічного права ЧНУ імені Юрія Федьковича, член ГО «Буковинський центр медіації» Дмитро Костя.
Практичними аспектами проведення медіаційних переговорів поділилась адвокат, медіатор, викладач Чернівецького інституту МАУП, член ГО «Буковинський центр медіації» Олена Зімніцька.
Подібні тренінги для фахівців системи безоплатної правової допомоги Чернівецької області будуть організовуватись й надалі.
«Для нас дуже важливе таке співробітництво, оскільки ми постійно працюємо над вдосконаленням моделі надання безоплатної правової допомоги», - розповів директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області Аркадій Мунтяну.
Вже наступного дня опісля тренінгу підписали тристоронній меморандум про співпрацю. Він спрямований на поширення медіації як альтернативного способу вирішення спорів з метою максимальної реалізації прав людини. Меморандум укладено між Регіональним центрому з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області, Громадською організацією «Буковинський центр медіації» та Лабораторією «Медіації, переговорів та арбітражу» кафедри публічного правова юридичного факультету ЧНУ імені Юрія Федьковича, інформують у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області.
Читати ще: Аліменти і виїзд за кордон. Правила перетину кордону з дитиною.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами