У Чернівцях з 2015 року діє ургентний підрозділ інтервенційних кардіологів у цілодобовому режимі (24/7/365). Між Департаментом охорони здоров`я Чернівецької ОДА, Чернівецьким обласним кардіологічним диспансером та шведсько-українським медичним центром «Angelholm» була укладена угода про співробітництво (як варіант державно-приватного партнерства). Коли «швидка» привозить на приймальний покій хворого з гострим коронарним синдромом, черговий лікар на обладнанні «Angelholm» проводить безкоштовне стентування судин. При цьому хворий є пацієнтом кардіодиспансеру, після процедури переводиться до реанімації та отримує все необхідне лікування.
Читайте ще: У Чернівцях створюють “серцеву команду порятунку”
- Чернівецька область забезпечена виробами медичного призначення для проведення ургентних стентувань на 100%. Частково – за кошти з державного бюджету, частково – за рахунок регіональної програми «Зупинимо інфаркт», - розповіла Інформаційному агентству АСС Ірина Маковійчук, головний лікар Чернівецького обласного клінічного кардіологічного диспансеру. - На жаль, для проведення планових стунтувань кошти з державного бюджету не виділяються.
Уже наприкінці червня - на початку липня у кардіодиспансері заплановане відкриття нового відділення з новим ангіографом, придбаним за державні кошти. Обладнання вже є на складі, завершується ремонт у приміщенні для нього. Після цього у Чернівцях зможуть виконувати як екстрені, так і планові стентування.
Вам буде цікаво: Чернівчанину імплантували «міні-реанімацію» в… груди
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами