1. Програма медичних гарантій та гроші від НСЗУ.
З 1 квітня в Україні стартувала програма медичних гарантій. Буковинці підписали договори із сімейними лікарями і тепер безкоштовно почали отримувати такі послуги:
- первинну, екстрену, амбулаторно-поліклінічну допомогу;
- стаціонарну та паліативну медичну допомогу;
- медичну реабілітацію;
- медичну допомога у зв'язку з пологами;
- реімбурсацію лікарських засобів («Доступні ліки»).
У Чернівецькій області 19 медичних закладів підписали контракти з Національною службою здоров`я України.
Завдяки контрактам з НСЗУ медикам відчутно збільшили зарплату: лікарям – на 70%, медсестрам – на 50%, санітаркам – на 25%.
Окрім того, медзаклади Буковини отримали від НСЗУ кошти на лікування хворих на коронавірус. Усього - близько 600 млн. грн.
2. Буковинці вперше дізналися, що таке ПЛР-тести, а лабцентр за рік наростив потужності.
Якщо у перші дні, коли у Чернівецькій області зафіксували випадки коронавірусу, фахівці Чернівецького обласного лабораторного центру могли виконати не більше 100 ПЛР-досліджень за добу, то сьогодні спроможність центру зросла до 3500 аналізів за 24 години.
Тож 169 785 тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції зробив обласний лабораторний центр від початку поширення на території Буковини COVID-19. Епідеміологи також встановили майже 85 тисяч осіб, які мали тісний контакт з інфікованими.
3. Будівництво кисневої станції у Чернівецькій обласній клінічній лікарні.
Буковинські медики у березні 2020 року розпочали боротьбу з коронавірусом практично голіруч. Тоді не було ані спеціального захисного одягу, ані такого важливого для хворих кисню.
У березні лікарня мала лише 14 точок доступу до кисню та 1 кисневий концентратор. Кисневі концентратори терміново закуповували за кошти, виділені містом, областю та державою, доставляли благодійники.
Наприкінці вересня у Чернівецькій обласній лікарні розпочали будівництво кисневої станції. Тепер вона забезпечує подачу кисню на 23 точки доступу до інфекційного відділення, а також до пульмонологічного відділення.
Також реконструювали відділення анестезіології та інтенсивної терапії обласної лікарні. Там змонтують компресорну і генератор для виробництва кисню.
4. У Чернівцях з`явилися два комунальних комп`ютерних томографи.
Комп`ютерний томограф придбали для Лікарні швидкої медичної допомоги та Чернівецької обласної клінічної лікарні. Досі ця діагностика була лише платною – на умовах державно-приватного партнерства.
Уже з середини січня кожен буковинець, який потребуватиме комп`ютерної томографії, зможе її зробити безкоштовно в ЛШМД та обласній лікарні. Але для цього хворий має мати направлення від сімейного лікаря.
5. Уперше на Буковині провели операції на серці.
Ця подія стала початком розвитку кардіохірургії в області. У Чернівецькій обласній клінічній лікарні чернівецькі хірурги разом з фахівцями Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова почали проводити операції на відкритому серці.
Першими пацієнтками стали Наталя Шешуряк та Рита Постевка. Жінки мали проблеми з серцем, відчували важкість, швидко втомлювались. Через 2 тижні після операції їх виписали додому.
Також в обласній лікарні виконали унікальну ендоскопічну операцію на серці. Пацієнту не розрізали грудну клітину, а через маленькі розрізи проводили оперативне втручання. Щоправда, із повною зупинкою серця: кров у цей час перекачував спеціальний апарат.
Уже на початку січня 2021 року у Чернівцях продовжать виконувати кардіологічні операції, які досі виконували тільки у столиці.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами