- Пане Ігоре, у вашій компетенції одні із найболючіших питань міста. Це перевізники, транспорт, сміття тощо. У якій сфері найбільше скарг?
- Скаржаться городяни найбільше на перевезення пасажирів. Пов’язано це з об’єктивними причинами, в тому числі - це умови карантину. Ми знаходимося у локдауні, у нас є обмеження, які регулюються постановою Кабінету міністрів, а саме перевезення пасажирів лише по сидячих місцях. Також більшість скарг стосуються якості перевезення, якості рухомого складу перевізників, які використовують на маршрутах свої автобуси. Я вже наголошував неодноразово на тому, що наші перевізники не оновлювали парк з 2014 року. Це все викликає, звичайно, невдоволення наших городян.
- Команда мера Чернівців анонсувала великий аудит комунальних підприємств. Що вже виявив аудит на підприємствах, якими ви куруєте?
- Зокрема, в моє курування входять підприємства «Міжнародний аеропорт «Чернівці» імені Л. Каденюка», Чернівецьке тролейбусне управління, «Чернівціспецкомунтранс» та ще деяка кількість інших менших підприємств. Ми розпочали аудит одночасно практично на всіх підприємствах. В чому він виражається? У першу чергу, ми проводимо інвентаризацію основних засобів. Ми встановлюємо наявність матеріальних цінностей. Також ми паралельно проводимо бухгалтерський аудит, це розрахунки, дебіторська та кредиторська заборгованості, вивчаємо всі деталі, які виявляють наш інтерес у тій частині, в якій здійснювалося управління і чи було воно ефективним. Звичайно, що ми виявляємо численні порушення. Зокрема, по декількох підприємствах за нашими матеріалами порушено вже кілька кримінальних справ. Якщо конкретніше, то по тролейбусному управлінню ми маємо 4 кримінальні справи, по аеропорту – 2 кримінальні справи, по Спецкомунтрансу – 1 кримінальну справу.
Читайте також: Впливовий АССпект: Юрій Лесюк про пандемію у Чернівцях (ВІДЕО)
- Скажіть, яка ситуація зі злітною смугою, яка давно потребує капітального ремонту?
- У нас є в планах дуже багато напрацювань, ми будемо їх анонсувати. Це, зокрема, міжнародні рейси, які ми хочемо запускати. Але, звичайно на це впливає ситуація, яка існує, з нашою злітною смугою. Наразі ми можемо приймати літаки, можемо експлуатувати їх, нам продовжили використання системи посадки і зльоту літаків. Технічний стан смуги наразі задовільний, але ми маємо намір провести широкомасштабну реконструкцію смуги. Проєкт, вартістю 630 тисяч гривень, наразі на розгляді в Києві. Очікуємо позитивного результату щодо фінансування. Найважливіше для нас – це перша смуга, по суті, це будівництво нової злітної смуги, яка вартує 300 мільйонів гривень. Це дасть змогу нам приймати літаки будь-якого класу та відновлювати міжнародні рейси.
- Коли Чернівцям очікувати придбання нових тролейбусів та автобусів?
- Вперше в історії міста ми маємо шанс придбати комунальний транспорт, а саме автобуси, які ми будемо застосовувати на тих маршрутах, де відсутня електрична контактна мережа. Нам залишилося лише провести роботу і визначити марку, тип та клас транспортного засобу. З цього приводу працює робоча група. Надаватися перевага буде вітчизняному виробнику. Приблизно за три місяці ми розпочнемо закупівлю цих машин. У першій черзі ми придбаємо 20 автобусів в цьому році. У перші чергу вони будуть задіяні на пільгових маршрутах. Сама програма передбачає придбання 40 автобусів. У наступному придбаємо ще 10, і у 2023 також 10 автобусів.
- Ще є нарікання чернівчан щодо санітарного стану маршруток. На це можете впливати?
- Звичайно, в умовах договору на надання послуг з перевезення чітко зазначено, що перевізник зобов’язаний дотримуватися санітарних вимог. Коли ми аналізували скарги, побачили, що основна причина – технічний та санітарний стани маршруток. Так склалося, що у типовому договорі, який затвердив виконком ще 2018 році, відсутня адміністративна відповідальність за використання автобуса у неналежному санітарному стані. Ми маємо намір це змінити, будемо пропонувати ввести додаткову відповідальність за те, що перевізник вийде на маршрут з автобусом, який не відповідає санітарним нормам.
- У Львові нещодавно прийняли рішення підвищити ціни на проїзд у громадському транспорті. Чи варто Чернівцям чекати зростання вартості?
- Ми маємо вже звернення, поки що усне, від деяких перевізників, де вони кажуть, що зросли ціни на пальне, на запчастини, тож необхідно переглянути тариф. Нам також називалася цифра 10 гривень. В цьому випадку ми будемо дуже прискіпливо вивчати їхні пропозиції. Ми розуміємо, що середня зарплата у Львові трохи вища, за чернівецьку. Тому вести мову про те, яким буде тариф, ще рано.
- Ще одна велика проблема - із Чорнівським сміттєзвалищем, там руйнується дамба. Що плануєте робити, аби Чернівці не потонули у смітті?
- Ми обстежили дамбу, провели глибокий аналіз роботи і єдине рішення, яке може бути, це добудувати насосну станцію. Вона допоможе відводити фільтрат. Комісія ТЕБ та НС рекомендувала міській раді знайти на це кошти, рішення винесли на сесію міської ради, депутати його підтримали. Перебачено орієнтовно 6 мільйонів гривень на добудову насосної станції. Наразі вже завершується тендерна процедура. Маємо надію, що протягом місяця-півтора розпочнуться роботи.
Крім цього, місту потрібен новий котлован. Ми маємо дві карти, які заповнені практично на 100%. Будівництво котловану вартує немало, близько 20-40 мільйонів. Вже на наступну сесію запропонуємо проєкт рішення щодо виділення коштів на розробку проєктно-кошторисної документації. Після того будемо звертатися до Кабінету Міністрів, інших фондів, щоб залучити до цього проєкту кошти.
- Також незрозуміла ситуація на підприємстві «Спецкомунтранс». Там взагалі немає сміттєвозів і підприємство програло конкурс на вивезення сміття в місті. Воно збиткове. Що робити, аби якось це виправити, чи підприємству загрожує закриття?
- Звичайно, підприємство не буде закрите. Наразі його основна функція – захоронення твердих побутових відходів, тобто робота на полігоні. На підприємстві провели аудит, за його результатами міський голова провів ряд кадрових рішень. Наразі призначили нового керівника, якому поставили завдання вивести підприємство у прибуткове. Підприємство повинно купляти техніку вже за власні кошти.
Отримуйте новини в Telegram
- Є ще одне болюче питання – кладовище. Там закінчується місце для захоронення. Чи є нове місце і на скільки вистачить того, що є?
- Це велика проблема. Вона довго не вирішувалась. Тут вихід один: продовжити територію кладовища за рахунок ділянок фізичних осіб. По закону так можна викупити ділянки. Ми підготували рішення міської ради, депутати підтримали. Зараз процедура перемовин. Щодо 2 ділянок ми звернулись до суду, аби викупити їх через рішення суду. Реально місця, щоб ховати людей у нас залишилось часу до кінця року. Більше місця нема. Якщо ми завершимо процедуру викупу землі – це нам дасть часу на 5 років. Ці ділянки у санітарній зоні, вони межують з кладовищем. Призначення їхнє – це товарні землі, там поруч не можна будувати. Санітарні норми вимагають розрив у 300 м.
- У декларації за 2020 рік ви показали доходів 0 грн. Як так сталося?
Так сталося, що у 2020 я займався політичною діяльністю. Зокрема, підготовкою до виборів до ВРУ, я очолював виборчий штаб депутата Георгія Мазурашу. Був зайняти цією роботою. Вона не оплачувалась, але була цікава. Отримали великий досвід. Тому так відбулося.
- У декларації за 2021 будуть суми?
Звичайно, будуть, були прибутки. Ми опублікуємо.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами