Що спонукало до такої свідомої позиції усіх та чи доводилося переконувати, «Впливовому АССпекту» розповів Юрій Лисюк, в.о. директора КНП «Міська поліклініка №3».
- Наша поліклініка обслуговує понад 25 тисяч населення. І це не лише мешканці Чернівців, а й жителі Коровії, Чагра, Глибокої, Сторожинця, Кіцманя, Заставни тощо. На первинній ланці працюють 2 відділення – загальнотерапевтичне та загальної практики сімейної медицини. Усі медики лікували хворих на коронавірус. Усі бачили на власні очі, якої біди завдає цей вірус. Тому, коли розпочалася вакцинація, жодних питань, чи варто, не виникало, - каже Юрій Лисюк. – До речі, коли з’явилася вакцина від грипу, майже 100% працівників щепилися.
- Юрію Олександровичу, невже нікого не доводилося переконувати, що вакцинація від COVID-19 безпечна?
- Ані переконувати, ані, тим паче змушувати потреби не було! Ми всі реально бачили, яка біда - ковід. Усі наші лікарі в амбулаторних умовах лікували пацієнтів. На жаль, від ускладнень коронавірусу втрачали хворих, своїх колег та співробітників. Це було дуже складно. Тому вакцинуватися - свідомий вибір кожного працівника поліклініки №3. І це цілком логічно: медиків обов’язково треба захищати, бо вони постійно контактують з інфекційними хворими.
Крім того, я вважаю, що лікар не може переконати пацієнта вакцинуватися краще, аніж власним прикладом. Якщо медик щепився – значить це не пусті слова, значить дійсно варто вакцинуватися.
Отримуйте новини в Telegram
- До речі, чи вдається достукатися до пацієнтів, пояснити, що вакцинуватися дійсно потрібно?
- Наразі 40% людей, які уклали декларації з лікарями міської поліклініки №3, отримали повний курс вакцинації (2 дози), 46% - одну дозу. В принципі, це непоганий показник. Але ми продовжуємо працювати й далі.
Дуже хочеться, щоби люди зрозуміли: сьогодні вакцинація – це свого роду соціальна угода між державою і громадянами дотримуватися певних правил. Якщо ми вакцинуємося – ми дбаємо про себе та інших. Якщо не вакцинуємося – хворіємо. Водночас, якщо хворіємо, то за чий рахунок?.. Держава дає можливість застрахуватися від хвороби шляхом вакцинації. Водночас, і держава, і місто виділяють чималі кошти на лікування, починаючи від медикаментів, закінчуючи киснем – він дуже дорогий. То яку ж відповідальність несе той, хто не вакцинується, хворіє і розносить вірус далі?.. Зараз кожен має бути свідомим.
- Медики зараз перевантажені – і фізично, і морально. Чи звільняються через вигорання?
- Через вигорання – ні. Хоча часто дуже важко через нерозуміння пацієнтів, що ми є партнерами, а не ворогами. І кожен партнер має виконувати свої обов’язки: лікар – свої, а пацієнт – свої.
Уклавши декларацію з лікарем, шановні пацієнти, не зникайте! Бодай раз на рік звертайтеся, щоби пройти найелементарніші обстеження: зробити кардіограму, рентген, здати загальний аналіз крові тощо. На сьогодні все це – безкоштовно! Щось погане завжди краще виявити на ранніх стадіях, пролікувати і врятувати життя. Головне – довіряйте своєму лікарю і самі бережіть своє здоров’я!
Авторка: Ольга КАМСЬКА-ОПОЛОНИК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами