Ще 8 медзакладів – на стадії будівництва. Чи вистачає лікарів для нових амбулаторій та чи йдуть молоді медики працювати у село, «Впливовому АССпекту» розповів Юрій Лесюк, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.
- Будівництво нових амбулаторій у Чернівецькій області відбувається відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку. Наразі маємо заказ на 9 амбулаторій, ще 5 – на стадії розгляду, - каже Юрый Лесюк. - Із 9-ти запланованих вже відкрили одну амбулаторію – у селі Чагор Глибоцького району. Найближчим часом заплановане відкриття медзакладів у селі Комарів Кельменецького району та селі Остриця Герцаївського району. На черзі – амбулаторії у селі Опришени на Глибоччині, Горбово на Герцаївщині, Магала на Новоселиччині, Недобоївці на Хотинщині, Мамаївці на Кіцманщині та Мілієве на Вижниччині.
Наразі на розгляді в Міністерстві перебувають документи на будівництво амбулаторій у Тарашанах і Молодії Глибоцького району, Мамализі і Маршинцях Новоселицького району, місті Вижниця.
- Чи вистачає медичного персоналу для нових амбулаторій?
- Згідно з вимогами Міністерства регіонального розвитку, нові амбулаторії споруджуються у тих населених пунктах, де є лікарі, які підписали достатню кількість декларацій. Ми подаємо до Міністерства відповідну інформацію, як підтвердження того, що амбулаторія буде дійсно фінансово спроможною, а медперсонал отримуватиме гідну зарплату.
Щоправда, правило не обходиться без винятків. Так, у селі Опришени не було амбулаторії, а був тільки ФАП. Тому там наразі триває процес підписання декларацій. У Комарові – лікар пенсійного віку виходить на пенсію, а влітку на його місце приходить молодий медик, який зараз проходить у Комарові інтернатуру. Сподіваємося, він набере достатню кількість пацієнтів.
- Як вдається залучати молодих лікарів до роботи у сільській місцевості?
- Ми намагаємося вирішувати проблему залучення молодих фахівців до роботи у сільській місцевості за рахунок студентів Буковинського державного медичного університету. І хоча наразі відмінено систему державних направлень і немає місцевих стимулів, головні лікарі дають гарантії. Випускники БДМУ повертаються на інтернатуру, а потім залишаються на роботу у той район, звідки вони родом. Власне, так сталося і з молодим фахівцем, який працюватиме у Комарові.
Реформа первинки змінила ставлення до сімейного лікаря, фінансову підтримку та матеріальне забезпечення його роботи. Принцип «гроші йдуть за пацієнтом» нарешті вирішив проблему оплати праці. Будівництво нових амбулаторій, зміцнення матеріально-технічної та нормативної бази закладів сприяє підвищенню якості надання послуг і стимулює роботу молодих лікарів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами