У передсвятковому ажiотажi можна придбати неякiсну або штучну iкру замiсть справжнього делiкатесу.
Чимало буковинців потiшать себе на свята червоною iкрою. Проте саме перед новорiчними святами вiд 60 до 80% цієї продукцiї є неякiсною, а то й несправжньою! Не рiдкiсть, коли справжню iкру розбавляють штучною, а фасують її в антисанiтарних умовах, повідомляє Експрес online.
Як вiдрiзнити якiсну iкру вiд неякiсної, радить Нiна Кiльдiй, керiвник вiддiлу тестувань українського Центру споживчих експертиз "Тест":
- Щоб не купити фальсифiкат, раджу обирати знанi марки, якi займаються цим багато рокiв. А от новоспеченi виробники, що з'являються ближче до свят, можуть дiйсно продавати неякiсний товар.
Читайте ще: Що їдять довгожителі: ТОП-5
Загалом, найякiснiшою вважається свiжа засолена iкра. А пiд час консервування до неї додають консерванти - стерилiзувати iкру не можна, iнакше вона полопається. Але альтернативi цьому нема. З моменту нересту риб до новорiчних свят iкра може просто зiпсуватися.
З фасованої iкри найякiснiшою є та, що добувається пiд час нересту i вiдразу ж консервується. Вiдтак, на банцi повинна стояти липнева або серпнева дата. Якщо на кришцi вибита не лiтня дата, це й означає, що продукт виготовлений iз замороженої iкри або перефасований мiсцевим виробником. В цьому випадку розраховувати на якiсть iкри не доводиться.
Звернiть увагу й на те, як втисненi цифри, що вказують дату виготовлення. Якщо всередину, а не назовнi - це пiдробка.
Ви, мабуть, не раз помічали, що, коли вiдкриваєш баночку, в однiй може бути крупна червона iкра, а в iншiй - дрiбна.
Вам буде цікаво: Новий рік на Капеланській. Буковинців запрошують зустріти 2017 рік з молитвою
- По-перше, це залежить вiд виду риб. Наприклад, iкра горбушi яскраво-помаранчевого кольору, досить крупна, а кетова чи неркова iкра - дрiбнiша та червонiша. Це норма, а не фальсифiкат, - пояснює Нiна Кiльдiй.
Крiм того, є подiл на сорти. Iкра першого сорту має цiлi пружнi зерна, приємний аромат, у банцi не повинно бути iкринок, що лопнули, плiвок. А iкра другого сорту має певнi недолiки. Вiдповiдно, рiзниться i цiна. Мiж тим, i вид риби, i сорт повинен бути вказаним на банцi.
Якiсна iкра повинна бути розсипчатою, а не "склеєною", мати правильну форму, однорiдний колiр. Якщо iкра кашоподiбна, має тьмяний колiр, є iкринки, що лопнули - такий товар краще не купувати.
На смак якiсна iкра не повинна гiрчити, а, скажiмо, пересолений продукт може свiдчити про вторинну переробку.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами