Оскільки новорічна вечеря – це випробування і для травної системи, і для всього організму, краще повечеряти о 20:00 чи 21:00. А до святкового столу і традиційного шампанського подати легкі закуски.
- Опівночі краще смакувати те, що швидко перетравлюється. Наприклад, салати, варена або подрібнена їжа, - радить Віра Череватенко, завідувачки гастроентерологічним відділенням Лікарні швидкої медичної допомоги. - Не розпочинайте з жирних страв – жири уповільнюють травлення. Краще з`їжте сирі овочі.
Лікар радить не змішувати різні алкогольні напої, дотримуватися «золотого» правила: пити не більше «однієї дози» алкоголю на годину.
Вам буде цікаво: Чернівчани отруїлися їжею з Різдвяного містечка. Фахівці кажуть, там безліч порушень
- «Одна доза» – це 180 мл вина, або 360 мл пива, чи 30 мл міцного напою, - пояснює Віра Череватенко. - На кожну склянку алкоголю випивайте одну склянку води.
Після тривалого застілля може дати про себе знати підшлункова залоза. Для відновлення її роботи необхідні ферментні препарати (мезим, фестал тощо). Вони нормалізують травлення. Варто також відмовитися від спиртного і побути на дієті. Корисно їсти відварене (парове) м’ясо, рибу, яйця і молочні продукти. Необхідно вживати більше овочів, фруктів і пити багато рідини (1–1,5 л на день).
Читайте ще: Як відрізнити якісну червону ікру від підробки - поради експерта
- А от від солодкого відмовлятися не варто. У зимовий період організму необхідний серотонін для гарного настрою, - додає лікар. - Тому можна побавити себе кількома шматочками чорного шоколаду.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами