З 20 до 26 квітня у лікувально-профілактичних закладах міста укладено 10656 договорів між лікарями та пацієнтами. Про це повідомили в управлінні охорони здоров’я міської ради.
Читати ще: Що робити, якщо у медзакладі відмовили у підписанні декларації
Чернівчани обирали свого лікаря в семи амбулаторно-поліклінічних закладах, а саме:
КМУ «Міська поліклініка №1» (4170 декларацій)
КМУ «Міська поліклініка №2»(5987 декларацій)
КМУ «Міська поліклініка №3»(4790 декларацій)
КМУ «Міська поліклініка №5»(304 декларацій)
КМУ «Міська дитяча поліклініка»(9359 декларацій)
ЦПМСД «Садгора»(2299 декларацій)
ЦПМСД «Роша»(2376 декларацій)
В доступних для відвідувачів місцях в установах встановлені наліпки зі спеціальним знаком «Тут можна обрати свого лікаря», а також інформаційні стенди для мешканців з роз’ясненням як обрати лікаря та укласти з ним декларацію.
Довідково. Для того щоб укласти декларацію з лікарем необхідно:
1.КРОК ПЕРШИЙ – ВИЗНАЧИТИСЯ З ЛІКАРЕМ Найпростіший варіант – Ви знаєте хорошого лікаря, обслуговувались у нього і залишились задоволені результатами. Пам’ятайте, що зараз Ви не мусите звертатись до лікаря «строго за пропискою/реєстрацією чи місцем проживання» – можете обрати лікаря у будь-якому із семи амбулаторно-поліклінічних закладів міста, лікаря, який працює біля Вашого дому, місця роботи або досвід роботи якого викликає у Вас довіру. З інформацією про лікаря, його освіту та досвід роботи можна ознайомитися у переліку лікарів на сайті поліклініки або управління охорони здоров’я міської ради: https://muoz.org/karta-lpz/
2.КРОК ДРУГИЙ – ПІДПИСАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ Заклади первинної медичної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти, укладають контракт з Національною службою здоров’я, а пацієнт – декларацію з тим лікарем, яких він собі обрав. Одночасний вибір двох або більше лікарів, які надають первинну медичну допомогу, не допускається. У будь-який час пацієнт може припинити дію вже підписаної декларації, уклавши декларацію з іншим лікарем.
Документи, які знадобляться для підписання декларації з лікарем, –паспорт та ідентифікаційний номер.
Якщо ж підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати дитину), то також знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) обох його батьків або опікунів.
Спосіб заповнення декларації — електронний: лікар внесе Ваші дані в систему.
Важливо, що декларація з’явиться в системі після подвійної авторизації: лікар попросить назвати код, який надійде Вам СМС-повідомленням. Якщо ж у Вас немає мобільного телефону, лікар сфотографує чи відсканує Ваші документи, щоб долучити їх до декларації. Потім лікар роздрукує декларацію, яку Ви після перевірки на достовірність внесених даних , підписуєте у двох примірниках, один із яких залишається у Вас, а другий – у лікаря. З цього моменту Ви можете звертатись до лікаря, з яким уклали декларацію, у будь-який час.
Надавачам первинної медичної допомоги забороняється відмовляти у прийнятті Декларації та веденні пацієнта, зокрема на підставі наявності у пацієнта хронічного захворювання, його віку, статі, соціального статусу, матеріального становища, зареєстрованого місця проживання тощо. Декларація заповнюється українською мовою, за винятком пунктів, що потребують використання літер латинської абетки та спеціальних символів (адреса електронної пошти, тощо).
В Декларації обов’язково заповнюються всі поля, крім полів про законного представника, які заповнюються тільки для недієздатних осіб та дієздатних осіб, які не досягли 14-річного віку. На випадок відпустки або хвороби у Вашого лікаря має бути заміна — інший лікар первинної ланки або черговий лікар первинної медичної допомоги. Якщо Ви знаходитися в іншому місті і Вам знадобилася медична допомога, звертайтесь до найближчого закладу первинної медичної допомоги.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами