Для жінок з єврейської спільноти Чернівців у головній синагозі Буковини провели просвітницьку лекцію. Лікар-гінеколог розповіла про можливість попередження раку шляхом вакцинації.
- Уперше про те, що існує вакцина від раку шийки матки, я дізналася від своєї доньки, яка зараз навчається в Ізраїлі. Вона мені подзвонила і сказала, що її в обов`язковому порядку вакцинували. Після цього я звернулася до медиків у Чернівцях, аби дізнатися, чи є у нас таке щеплення. Мені відповіли, що воно непоширене, бо є необов`язковим, - розповіла Інформаційному агентству АСС Віра Божко, координатор благодійного фонду «LifeChanger», ініціаторка пізнавальної лекції. – Я почала вивчати це питання і з`ясувала, що в усіх європейських країнах таке щеплення включене в обов`язковий календар. Саме тому ми вирішили зібрати жінок нашої спільноти, аби донести до них цю надважливу інформацію. Вакцинуватися чи ні – вирішує кожен самостійно. Проте наше завдання – дати жінкам інформацію, попередити, запропонувати рішення.
- Нам було дуже приємно, що жінки зацікавилися темою, - додає Ірина Гітельман, координатор освітньої програми «Smart J». – Тим більше, акцію ми назвали «В ім`я здоров’я наших дітей». Кожна жінка погодиться: ми повинні бути здоровими і красивими саме заради наших дітей, аби подавати їм достойний приклад.
Читайте ще: Спалах кору спонукає чернівчан щеплюватись активніше, - медики
Із жінками, які завітали на лекцію, спілкувалася Тамара Боднар, лікар акушер-гінеколог Чернівецького пологового будинку №2, член Української асоціації кольпоскопії та цервікальної патології. Фахівець наголосила: рак шийки матки – це практично єдиний вид онкології, який наразі можна попередити шляхом вакцинації.
- На жаль, в останні роки ми фіксуємо постійне збільшення онкопатології. А рак шийки матки посідає одне з перших місць серед причин передчасної смерті наших жінок. Це дуже боляче для нас, медиків, адже саме цей тип раку можна попередити, - каже Тамара Боднар. – Первинною профілактикою в усіх країнах Європи давно є саме вакцинація. Наразі в Україні маємо 2 вакцини від раку шийки матки: «Церварікс» (захищає від 2-х типів вірусу) і «Гардасіл» (захищає від 4-х типів вірусу). Найкраще вакцинувати дівчаток віком від 9 до 14 років. Тоді виробляється найбільш стійкий імунітет. Але це не означає, що дорослим жінкам щепитися не варто. Навпаки, це потрібно робити. Цінова політика вакцини досить доступна.
Цьогоріч вперше в Чернівецькій області запрацювала обласна програма «Онкологія», в рамках якої вперше з обласного бюджету було передбачено кошти на придбання для дівчат-підлітків вакцини від раку шийки матки. Необхідно звернутися до педіатра за детальнішою інформацією.
Вам буде цікаво: Впливовий АССпект: Про міфи та реальність вакцинації
Якщо ж вакцинуватися бажає жінка, то їй варто проконсультуватися зі своїм гінекологом.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами