Про класичні поствакцинальні реакції, які виникають на введення вакцини АКДП розповідає міський позаштатний імунолог Аліна Дашкевич.
В кінці вересня 2016 року в Чернівецьку область надійшла вакцина для профілактики дифтерії,правця та кашлюку з цілньоклітинним кашлюковим компонентом у кількості 32 000 доз. Країна виробник - Індія, на момент імунізації дозволена до використання. Вакцина використовується для вакцинації дітей з 2-х-місячного віку до 5 років 29 днів, згідно з календарем щеплень, повідомляють в управлінні охорони здоров'я Чернівців.
Після введення даної вакцини часто виникають місцеві реакції: біль, почервоніння, набряк м'яких тканин в місці введення вакцини. Може супроводжуватись лихоманкою, навіть до високих цифр. Такі реакції пов'язанні з кашлюковим компонентом, який представлений в даній вакцині цілою клітиною, а не частинками як це було в ацелюлярних вакцинах (інфанрикс).
Нагадаємо, Україна має найнижчий рівень планової вакцинації у світі - ООН
Для полегшення проявів місцевих реакцій рекомендовано після вакцинації приймати знеболюючі (парацетамол) або протизапальні (нурофен). Всі ці прояви минають без наслідків для здоров'я дитини, але залишається стійкий імунітет до вкрай небезпечних інфекційних захворювань.
Перед вакцинацією слід звернутися до свого дільничого лікаря, який огляне дитину і дасть дозвіл на вакцинацію. Підхід до кожної дитини індивідуальний. Після вакцинації діти спостерігаються протягом 30 хвилин в межах поліклініки, а далі протягом 3-х діб на дому дільничими медсестрами та лікарями.
Вам буде цікаво: Протипоказів вакцинації надзвичайно мало. Більшість – це псевдопротипокази, які створюють ЗМІ та самі медики – А.Дашкевич
Слід зазначити, що альтернативи вакцинації немає, тому без імунізації на нас чекають спалахи важких і практично невиліковних хвороб(дифтерія, кашлюк, правець).
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами