Євген Воєвідка – єдиний лікар-фоніатр у Чернівецькій області. Він працює у Чернівецькій обласній клінічній лікарні. А також є професійним музикантом. Його твори виконують камерний хор «Чернівці», Чернівецький симфонічний оркестр та театр-студія «Гердан».
Євген Воєвідка народився у сім`ї медиків. Тому із дитинства не мав сумнівів, що продовжить батьківську справу – працюватиме лікарем-отоларингологом. Окрім того, з дитинства у музичній школі навчався грі на скрипці.
«Ще у школі почав писати музику для нашого аматорського театру. А потім одночасно навчався у Чернівецькому медичному університеті та музичному училищі імені С. Воробкевича, - розповідає лікар. – Викладачі жартома називали мене «двожильним», не розуміли, як мені вдається одночасно поєднувати дві різні справи. Та я завжди із задоволенням займався і медициною, і музикою».
Окріп скрипки, Євген самостійно навчився грати на гітарі, фортепіано, гармошці та синтезаторах.
А коли прийшов час визначатися зі спеціалізацією в медицині, вирішив працювати із хворобами голосу – стати фоніатром. Тоді, як і зараз, таких фахівців у Чернівецькій області не було.
Вам буде цікаво: Дитячий хірург з Чернівців долає марафони і рятує дітей
Більшість часу Євгена Воєвідки, звісно, займає робота. Але коли приходить натхнення – він просто у лікарні створює музику.
Лікар-музикант захоплюється не лише класичною, але й сучасною музикою. Кілька разів разом зі своїм гуртом «Ґвавт» він брав участь у фестивалі «Червона Рута». А у 2001 році його пісня «На перехресті двох сердець» здобула перемогу в номінації авторської пісні.
«У моїх музичних творах завжди було досить багато драматизму. Саме тому я написав мюзикл «То лише казка». До речі, це був перший мюзикл в Україні, - розповідає Євген Воєвідка. – Авторка слів до нього – Інга Кейван. Уперше частину мюзиклу представили глядачам у 2005 році, а у 2008-му – дві дії».
Після першого мюзиклу лікар написав рок-фольк-оперу «Дон Жуан Гуцульський, або Люба-згуба», історичну оперу «Берестечко», п`єси «Парісо-Ахіллові муки», «Життя і смерть Еркюля Кроніоновича».
Читайте ще: Фортепіано допомагає чернівецькому лікарю у роботі
А у 2014 році, коли почалася війна, Євген Воєвідка створив оперу «Берестечко», із якою відбулися гастролі по Західній Україні.
Щороку Євген Воєвідка виконує близько 300 операцій і двічі-тричі на рік виступає на сцені Чернівецької обласної філармонії.
«У медицині та в музиці головне - усе робити з душею. Не лінуватися, не шкодувати часу, не ставитися байдуже, - зауважує лікар-музикант. – Це допомагає мені створювати нову мелодію, лікувати пацієнтів. Головне – я щодня займаюся улюбленою справою».
Автор: Ольга КАМСЬКА, ІА АСС
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами