Дитячих аномалій більшає. Медики б’ють на сполох, кажуть такої кількості вроджених вад розвитку ще не було. Доказом тому статистика: у 2005 році у Чернівцях нараховувалось понад шість сотень таких немовлят, а у 2014 – вже за тисячу.
Буковинка Сніжана міцно обіймає маленького сина. Тепер Володі, котрому всього місяць, нічого не загрожує. Та все могло бути інакше, адже хлопчик народився із вродженою аномалією.
Євген Микитинський, завідувач дитячого хірургічного відділення «Міської дитячої клінічної лікарні»: «Цей діагноз називається – пілоностіроз – (Непрохідність кішківника?) - це непрохідність на рівні переходу з шлунка в кішечник».
Мати каже, про страшний діагноз дізнались випадково.
Сніжана Піцул, мати: «Дитина почала рвати, їсти й рвати. Прийшли у дитячу лікарню і нас направили сюда, обстежили (І що сказали?) – Оперувати».
Врятувало Володю вчасне звернення до лікаря, адже аномалії, пов’язані із роботою серця та кішківника нерідко - летальні. Медики констатують, дітей з вродженими вадами розвитку більшає з року в рік. Головний лікар міської дитячої лікарні показує статистику: якщо у 2005 році у Чернівцях нараховувалось понад шість сотень немовлят із вродженими вадами, то у 2014 – за тисячу. Одні з причин збою генетичної програми - радіація та випромінювання. Та викликати аномалію можуть і інфекційні захворювання.
Сергій Сторожук, головний лікар КМУ «Міська дитяча клінічна лікарня»: «Не дуже поширене знання серед людей про так звані торч-інфекції. Це комплекс інфекцій, вони надзвичайно сильний провокуючий фактор виникнення вроджених вад у плода. Це шкідливі природні фактори».
Страждати малюк може і через шкідливі звички батьків.
Сергій Сторожук, головний лікар КМУ «Міська дитяча клінічна лікарня»: «Проникнення токсинів у організм матері та батька. Перш за все, це алкоголь, тютюн, наркотичні засоби, це токсичні речовини побутового характеру, виробничого характеру».
Значно важче врятувати життя дитини, розповідає лікар-хірург Микола Хома, якщо боротись доводитись не з однією, а одразу з кількома аномаліями.
Микола Хома, лікар-хірург «Міської дитячої клінічної лікарні»: «Якщо дитина має вроджену ваду, наприклад, стравоходу, то дуже часто у поєднанні з вадою серця, вадою розвитку видільної системи нирок і це все ускладнює стан дитини і погіршує прогноз».
На поміч медикам сучасне обладнання і новітні технології, а ще досвід. Майже 80% новонароджених із вродженими аномаліями завдяки операціям вдається врятувати. А ще надзвичайно важлива рання діагностика. Тому медики закликають батьків не зволікати, аби шансів врятувати маленьке життя було більше.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами