Сьогодні - Всесвітній день боротьби з гепатитом.
60-90% інфікованих вірусом гепатиту С через 8-10 років формується хронічний гепатит, а через 15-20 років з моменту інфікування діагностують цироз печінки та рак.
Чернівецькі медики констатують: щодня консультують бодай одну людину з ново виявленим гепатитом С.
- Офіційну статистику цього захворювання зібрати важко. Хвороба протікає безсимптомно і через це часто діагностується надто пізно, як правило, на етапі цирозу печінки, - розповіла Інформаційному агентству АСС Валентина Миндеску, завідувачка інфекційним відділенням Чернівецької обласної лікарні. - Гостра стадія захворювання може нагадувати звичайний грип, а хронічна (в таку гепатит С зазвичай переходить у 80-85% випадків) – давати ознаки хронічної втоми, панкреатиту, захворювань нирок, навіть безпліддя. І поки людину лікують від інших хвороб – гепатит С тихо руйнує печінку, що, зрештою, призводить до цирозу чи раку.
Читайте ще: «Купатись заборонено». У Дністрі біля Новодністровська - антиген гепатиту «А»
Аналіз на гепатит С роблять у приватних лабораторіях і вартує він близько 100 гривень. Якщо ж знадобиться лікування – це обійдеться від 100 до 200 тисяч гривень. Дітей медикаментами забезпечує держава, а от на лікування дорослих не виділяється жодної копійки.
- Гепатит – це інфекція крові, тому у зоні ризику ми всі, незалежно від соціального статусу, виду діяльності та освіти, - зауважує лікар. - Вірус гепатиту С передається переважно через кров у результаті лікарських маніпуляцій нестерильним інструментом, переливання крові, відвідувань стоматологічних, манікюрних кабінетів, здійснення пірсингу і нанесення татуажу.
Вам буде цікаво: Захворюваність на вірусний гепатит А в Чернівцях зросла
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами