Суп – перша страва і важлива частина щоденного раціону харчування. Щоби ще раз підкреслити важливість цієї страви для здоров'я людини створили 5 квітня відзначають Міжнародний день супу.
Історія супу настільки ж давня, як історія кулінарії. Слово «суп» походить від французького «soupe», а воно – від латинського «suppa», що в перекладі – хліб, розмочений у відварі або бульйоні.
Суп у нинішньому розумінні, який став щоденною стравою, виник п'ять століть тому, коли з`явився міцний посуд, здатний витримати процес приготування. При цьому в холодних країнах і регіонах суп виник набагато раніше. Наприклад, в Стародавньому Китаї його варили за 100 років до нашої ери.
Широке розповсюдження у Європі супи отримали до 18 століття. Пізніше ця страва поширилася світом. До речі, рідкі страви спочатку називали юшка. Слово «суп» з'явилося лише в часи Петра I . Відваром в стародавні віки називали м'ясні, рибні і овочеві бульйони.
Читайте ще: Домашні страви поза домом
У національній кухні будь-якої країни існують рецепти супів. Їх готують як влітку, так і в зимовий період. Супи допомагають насититися і відновити сили, підвищити тонус. А лікарі впевнені в корисності супів навіть під час хвороби, прописуючи хворому легкі бульйони і овочеві супи для відновлення сил. На думку медиків, супи покращують травлення, стимулюють вироблення ферментів і шлункового соку, є профілактикою серцево-судинних, шлунково-кишкових і навіть онкологічних захворювань.
Важливо пам'ятати, що не можна зловживати м'ясними, рибними і грибними супами тим, у кого підвищена кислотність шлункового соку, і людям, схильним до утворення каменів в нирках.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами