Головне правило на найближчий тиждень – поступово та обдумано розширювати свій раціон харчування. Так радить Мирослава Березова, лікар-дієтолог, кандидат медичних наук.
Ось кілька порад, як завершити піст і не нашкодити організму:
1. Виходити з посту потрібно повільно, ні в якому разі не переїдати. Важливо ретельно пережовувати кожен шматочок їжі. Так ви швидко насититесь, при цьому з’ївши небагато. М’яса – не більше 200 грам за один прийом, жирної їжі – звести до мінімуму, а то й залишити її вживання на наступний день.
Пацієнтам з гастритами та виразковою хворобою перед вживанням їжі рекомендують випити вівсяний кисіль чи відвар з насіння льону. Ці напої захистять шлунок від подразнюючої дії їжі.
Читайте ще: Гарні привітання з Великоднем 2019
2. Великодня паска у святкові дні вживається до будь якої страви. Проте не слід забувати, що випічка не повинна бути свіжою, краще - кількаденної витримки.
3. Для виходу з посту організму потрібно не менше семи днів. На перші дні основа раціону– це запечена чи відварена риба, різноманітні овочі, фрукти, злаки, нежирне відварене чи приготоване на пару м’ясо, нежирні молочні продукти.
4. Достатній питний режим – ще одна умова адекватного харчового раціону. Найкращим вибором на цей час буде чиста столова негазована вода, узвар із сухофруктів, кисіль, морси, чай, житній чи березовий квас.
Вам буде цікаво: Великодні традиції Карпат: як створюють сирні коники
5. З алкоголем потрібно бути як ніколи обережним, бо в цей період разом з жирною їжею алкоголь може завдати найбільшої шкоди печінці та підшлунковій залозі.
6. Протягом 3-4 днів після закінчення посту продовжуйте вживати пісні страви з додаванням до них по одній не пісній страві в день. Це забезпечить більш м’який перехід на звичний для вас раціон без шкоди здоров’ю.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
http://aaa-rehab.com
Jamesmum