Розпочнемо з історії вишиванок наших журналістів. Про свою вишиванку розповідає Олександра Раца.
Як і мої колеги, історію вишиванок своєї родини я розпитувала у бабусі - Зінаїди. Моя бабуся, без перебільшення, має золоті руки. З дитинства пам’ятаю її за швейною машинкою чи вишиванням. Вона могла за півгодини зшити вбрання для моєї ляльки чи вишити красивенні картини для кімнати.
Та вже у старшому віці я почала цікавитись, чому в бабусі немає вишиванки? Вона каже, що у Хотинському районі, звідки вона родом, мало що чули про традиційне українське вбрання. Пригадує, що її мама, моя прабабуся Фрося, любила вишивати собі нічні сорочки. Бабуся розповідає, що то були неймовірні орнаменти й яскраві відтінки. Проте, на жаль, після смерті прабабусі, сорочок не залишилось.
Коли вже народилися моя мама та її сестра-близнючка, бабуся почала шити донечкам вишивані сорочки та спіднички. Хоча, пригадує бабуся, вони не зовсім були схожі на традиційні українські вишиванки.
Читайте також: Історія моєї вишиванки: Як я прапрабабусину вишиванку на дні скрині знайшла
Тож, ймовірно, історія вишиванок нашої родини починається у 2015 році, коли сорочка з’явилась у мене. Першу та поки єдину сорочку вишила мама, коли мені було 16 років. До того я не мала вишиванки, проте дуже її хотіла. Справа в тому, що придбання вишиванки іноді було не на часі, а ще - дійсно дорогим задоволенням.
З’явилась вишиванка у дуже важливий для мене день – день, коли я йшла до 11 класу, офіційно вважалась випускницею. Мама урочисто вручила мені сорочку. Тоді здійснились одразу дві мрії: я нарешті мала вишиванку, її вишила мама.
Я добре пам’ятаю свої емоції в той день. Вишиванка стала для мене якимось символом дорослості, самостійності, а згодом – і талісманом. Я часто її вдягала, і щоразу відчувала себе особливою, мені все вдавалось, все йшло по плану. У мене з'явився навіть лайфхак: "Хочеш, аби сьогодні все вдалось? Одягни вишиванку!".
Цього року Всесвітній день вишиванки відзначатимемо 16 травня. А у вас є улюблена вишиванка? Або та, з якою пов`язана незабутня родинна історія? Тоді розкажіть нам про неї та надішліть фото. Ваша історія обов`язково буде опублікована на сайті Інформаційного агентства АСС.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами