24 серпня гостями програми «Надійний тил» на Радіо 10 були волонтерки громадської організації «Добротворець» Леся Михайлюк та Жанна Король. Вони розпочали свою волонтерську діяльність ще 2014 року, допомагали вимушеним переселенцям з Криму, а військовим – ще до початку Антитерористичної операції, пише Медіа агентство АСС.
«4 березня 2014 року ми познайомилися, коли допомагали переселенцям з Криму. А 12 квітня 2014 року я була в Києві на курсах, а Жанна в той момент завантажувала бус, щоб відправити його на Херсон нашим військовим. Тоді ще навіть АТО не було, а ми вже допомагали військовим, той напрямок тоді укріплювали», - пригадує Леся Михайлюк.
«Завжди, коли нас запитують, як ми стали волонтерами, я розповідаю історію. Якось вранці мені зателефонував голова ОТГ і сказав, що їхня громада зібрала продуктові набори, які хочуть відвезти військовим. Звичайно ми взяли це в роботу, я зв'язалася з київськими волонтерами, з'ясувала, де зараз стоять наші частини. А виявилось все простіше – пакунки хотіли передати у нашу чернівецьку частину. Але вже діяльність я розвинула, дороги назад не було.
Ти вже не зупиняєшся – виконав одне завдання і працюєш далі», - розповіла Жанна Король.
Тоді, у 2014 році, волонтерки-початківці не розумілися на всіх запитах військових, тому доводилося багато часу проводити в інтернеті, моніторити, вивчати.
«Базові потреби військових не змінилися: це труси шкарпетки, футболки, їжа швидкого приготування, вологі серветки – це дуже актуально зараз. Але дуже багато всього додалося. Наприклад, дрони, також оптичні прилади, автомобілі», - розповідає Леся Михайлюк.
Зараз постійний склад ГО «Добротворець» налічує 16 осіб, не враховуючи волонтерів та небайдужих. У Чернівцях наразі знаходяться 4 членів команди, а всі решта воюють.
«Точно «Добротворець» не можна звинуватити у використанні ресурсу тільки для своїх. Деякі підрозділи, де воюють наші хлопці, скидаються зарплатою, називають це «наша ничка». Вони намагаються закривати потреби власними силами, але деколи дійсно звертаються до нас. Ми виконуємо запити у порядку загальної черги», - розповідає Жанна.
Леся додає: «Для нас всі військові, батальони, бригади – вони всі наші. Немає такого, що наші – це тільки чернівецькі. Всі наші – херсонські, миколаївські, маріупольські, незалежно від географічного походження батальону. Це все — українці, які боряться за Україну».
«Ми сміємося і кажемо, що кожен боєць повинен мати свого волонтера. Ідеш воювати – значить спочатку маєш мати свого волонтера», - каже Жанна Король.
Наші новини є у Facebook
Коли до ГО приходить запит від військових, спочатку кожен з членів команди намагається віднайти кошти. Долучають родичів, знайомих, друзів на Фейсбуці. На початку повномасштабного вторгення був пік фінансових надходжень. Наразі ж люди стали не такі фінансово спроможні, втім, за словами волонтерок, допомога все одно є і вона стабільна.
«Минулого року був запит від певної військової частини - дрон. Було 20 тисяч гривень, потрібно було зібрати ще 50 тисяч. Тоді я на своє 50-річчя написала пост, що приймаю привітання у вигляді донатів на карту. За добу вдалося зібрати 57 тисяч гривень», - пригадує Леся Михайлюк.
Жанна Король розповіла як стала жертвою шахраїв:
«У 2022 році активізувалися шахрайські схеми з новою силою, ми також маємо такий неприємний досвід. Але жодна волонтерська гривня не постраждала, адже я компенсувала своїми грошима. Після того такого більше не траплялося.
Це використання емоцій, коли треба швидко, оперативно. Тоді якраз можна «повестися на схему».
Волонтери організовують у Чернівцях забіг пам'яті «Шаную воїнів. Біжу за Героїв України». Долучитися можна буде до нього й онлайн. Уся інформація буде на ФБ-сторінці ГО «Добротворець».
«Забіг буде не масштабний, на тому ж місці, де й щороку. Він відбудеться 26 серпня, у суботу. Кожен зможе пробігти за свого героя, Чернівці бігтимуть на всю Україну», - розповідають Леся та Жанна.
Публікація підготовлена за фінансової підтримки Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки. Її зміст є виключною відповідальністю автора і не обов'язково відображає позицію Німецького фонду Маршалла
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами