Із посмішкою, манікюром та гарною зачіскою Олена Бесединська щодня поспішає на роботу. Вона поєднує практику із науковою діяльністю: працює у приватному діагностичному центрі, гістологічній лабораторії КМУ «Міська лікарня №1» Чернівців та асистентом кафедри паталогічної анатомії ВДНЗУ «Буковинський державний медичний університет».
Патологоанатом – це детектив
«Насправді, робота патологоанатома не пов’язана виключно з розтинами. У нашій практиці власне розтини займають усього до 20% роботи, - розповідає Олена Бесединська. – Решта часу - це робота з біопсійним та операційним матеріалом, тому цілими днями представники і представниці мого фаху проводять за мікроскопом, а не біля секційного столу».
Олена Бесединська порівнює людський організм із містом, у якому постійно відбувається тисяча різноманітних процесів, кипить життя і від налагодженої роботи всіх його складових (мешканців, керівництва, департаментів, комунальних підприємств, виконавчих органів влади) залежить здоров’я. Коли щось іде не так, в організмі виникає «поламка», хворіє людина - і місто хворіє. Тому патологоанатом є дослідником, своєрідним детективом міста людського організму.
«Лікарі-клініцисти бачать симптоми, окремі прояви хвороби, за якими іноді важко розпізнати причину тієї чи іншої недуги. І саме лікар-патологоанатом проводить свого роду розслідування. Під мікроскопом ми можемо побачити саму «поламку» того чи іншого органа, співставити мікроскопічну картину з клінічними проявами та результатами інших методів дослідження, проконсультуватись з колегами-патологоанатомами та клініцистами. Тому часто-густо це свого роду детективне розслідування, - пояснює лікарка».
Читайте ще: Люди читають детективи, а я в них живу, - головний судмедексперт Буковини
«Ми - очі лікарів-клініцистів в організмі пацієнта»
«Кількість досліджень біопсійного та операційного матеріалу вираховується сотнями тисяч на рік, адже абсолютно весь матеріал, вилучений під час хірургічних втручань, досліджується гістологічно. І далеко не кожен хворий, тримаючи у руках результат патогістологічного дослідження, здогадується, що діагноз йому поставив саме патологоанатом, - зауважує Олена Бесединська. – А часто саме на основі нашого заключення лікарі призначають подальше лікування. Тож ми є очима лікарів-клініцистів в організмі пацієнта і, певно, майже кожен другий пацієнт за життя проходить через руки і очі патологоанатома».
«Насправді, гістологічний розділ роботи емоційно навіть більш напружений, ніж проведення розтинів. Адже твоє заключення може когось заспокоїти, для когось - стати вироком, комусь – подарувати надію, а комусь принести море сліз», - зазначає лікарка.
Лікар у третьому поколінні
«Я – лікар у третьому поколінні, представниця лікарської династії і надзвичайно пишаюся цим. Моя бабуся була лікарем-фтизіатром, начмедом Чернівецького обласного протитуберкульозного диспансеру, тато – лікар-патологоанатом, заступник начальника патологоанатомічного бюро. Я з дитинства бачила себе тільки у медицині. А от обрати фах лікаря-патологоанатома допоміг тато, поступово і мудро підвівши мене до такого рішення, - продовжує Олена Бесединська. – Говоримо вдома про роботу досить часто. Та якщо раніше я просила батька допомогти розібратися зі складним випадком, пояснити те, чого ще не знала через брак досвіду, то нині ж наші розмови частіше зводяться до дискусій. І для мене це завжди дуже ресурсно і повчально».
Удома – понад 3 тисячі книг
Вдома в Олени Бесединської – чимала власна бібліотека. У ній – сучасні та раритетні видання медичної та науково-популярної літератури.
«У моїй домашній бібліотеці є фоліанти, датовані ХІХ сторіччям. Це, наприклад, «Патолого-антомическая диагностика» доктора В.Ф. Зибольда, 1896 року. Намагаюся постійно відслідковувати нові сучасні видання. Загалом, у нашій бібліотеці – понад 3000 книг, близько 1000 з яких – це медична література. І, не побоюсь стверджувати, що наша з батьком фахова «патологоанатомічна» бібліотека - найбагатша в місті і одна з найкращих в Україні, - говорить лікарка. - Весь час намагаюся працювати і самовдосконалюватися. Переконана: лікар, який хоче відповідати сучасним вимогам та бути конкурентоспроможним, повинен кожен день здобувати нові знання».
Вам буде цікаво: Дефіле у білих халатах та вишиванках: свято для медичних працівників
У вільний час патологоанатом готує шоколадні цукерки
«Підсолоджують» роботу патологоанатома цукерки, які чернівецька лікарка виготовляє власноруч. Вона сама вигадує рецепти, добирає смаки начинки і вміло працює із шоколадом.
«Я гурман, я люблю готувати і, думаю, мені непогано вдається поєднувати цікаві інгредієнти, створювати нові смаки. Звісно, це потребує чимало часу, тому традиційно я готую цукерки двічі на рік – на Різдво і Великдень, - розповідає лікарка-кулінар. – Серед моїх улюблених смаків – цукерки з парфе із троянди або марципаном і Амаретто. Підбирати пропорції, виливати форму, створювати смак – це те, що мене захоплює. Творчість і наука – завжди поруч у моєму житті».
Автор: Ольга КАМСЬКА, ІА "АСС"
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами