В програмі "Суть Речей" голова Рукшинської об'єднаної громади Олег Горбатюк розповів, які зміни чекають його громаду
Олег Горбатюк: Освіта – це у нас проблема. Із 6 шкіл 4 малокомплектні. У нас більше 1 млн.600 тис. недофінансування з освітньої субвенції. Якщо у нас є початкова школа, де 6 учнів чи доцільно її тримати – абсолютно ні. Там вже не в тому проблема, що я буду поганим, що я її закрию, ні. Батьки вирішили долю цієї школи. 1 і 2 клас нема взагалі учнів. Батьки не бачать перспективи в цій школі. Якщо поруч є сучасна школа, де тепло, де харчують дітей нормально, де є позашкільна освіта, де якісні знання дітям дають, де діти виграють олімпіади на рівні держави, а не тільки району чи області, є хороші спеціалісти, вчителі, і тому, звичайно, це вибір батьків, тому що це перспектива цих дітей, їхня конкуренція у житті після того, як вони отримають нормальну середню базову освіту. Це село Орестівка. Є у нас інші 3 школи, які недоукомплектовані. Також там треба буде працювати з людьми і перше, що я планую зробити – відремонтувати дороги, щоб забезпечити якісні підзвіз дітей, тому що це Дністровський каньйон, це пригородок, це Гордівці, Орестівка, узбережжя, далі Рашків іде, куди підвозять дітей, Кручі, це іноді зигзагами дороги ідуть, і в зимовий період, коли ожеледиця, бувають випадки, цього року, що рейсові автобуси з’їхали на узбіччя, яр, водостік і для того, щоб забезпечити нормальний підвіз дітей до школи, безпеку їхню, потрібно зробити ремонт. Цього літа я збираюся цим займатися. Потім, другий етап, закупівля двох автобусів, відповідно для того, щоб я зміг підвозити цих дітей і третій, напевно найскладніший, переконати людей, що їхні діти мають навчатися в кращій школі. Але ми будемо над цим працювати і я обіцяв, у мене там хлопці атошники є, які живуть в цих селах, і єдине, що вони розуміють, перспективу, тобто це адекватні люди, і я їм пообіцяв, що «друзі, без рішення громади, я вас силою не заставлю, але я вас буду переконувати і ви будете мені допомагати». Спільне бачення ми з людьми знаходимо. Без рішення громади нічого не буде, а я маю їх переконати і показати, що це краще.
Фактично, у нас трохи є проблема з пожежною командою, але ми поки що платимо субвенцію на район, маємо забезпечення звідти, а за цей рік ми мусимо вирішити це питання, купити пожежну машину. Попередньо скажу, що в мене вже є домовленість і у нас є наші підприємці, конкретна людина, яка сказала: «Олег Васильович, не переживайте, я куплю машину». Тобто далі стоїть питання організації комунального підприємства, пожежної бригади і місця, де вона буде стояти.
Комунальні служби. Фактично в нас є комунальні підприємства – це всі бюджетні установи, дитячі садки, 5 ФАПів, 2 амбулаторії, школи, але в нас немає ніякого комунального підприємства. Ми зараз працюємо над його створенням, є плани закупити техніку для роботи по дорозі, це грейдери, снігоочисна техніка, яка буде працювати для того щоб можна було спланувати дорогу.
Людмила Григорчук: Гроші на це звідки думаєте брати?
Олег Горбатюк: Фактично на сьогоднішній день, повернувшись з Києва, отримав заявку про те, що наша громада отримає плюс 5 млн. гривень саме на комунальні підприємства, на розвиток, на ремонт доріг, на закупку шкільних автобусів. Ми не просто хочемо купити за свої гроші, ми готові фінансувати 50 %, а 50 % дасть держава. Тобто ми маємо звідки. Ми не будемо пускати на ремонт адмінбудівлі, ми будемо шукати інші кошти на адмінбудівлю, а цю першу дотацію ми пустимо для того, щоб покращити рівень життя мешканців громади, щоб вони побачили, що це плюс.
Людмила Григорчук: У вас проблеми з адміністративною будівлею?
Олег Горбатюк: В нас просто відсутня адмінбудівля. В нас будинок 19 століття, менше 100 кв.м., я в кабінеті разом працюю з фінансистом і заступником. Говорити про ЦНАП, який на сьогоднішній день вимагає від нас реформа, ми просто не говоримо. Я тоді ще скажу інше, коли в нас у вівторок була зустріч у Верховній Раді з головою Верховної Ради, був віце-прем’єр-міністр Зубко, міністр фінансів, економіки, депутати, я просто, маючи виступ, я передав усі пропозиції, напрацьовані спільно з Офісом реформ, 10-ма об’єднаними громадами, ми передали наші пропозиції у письмовій формі і я чітко заявив про те, що я чекаю на підтримку реконструкції адмінбудівлі для того, щоб в нас була адміністративна будівля, ЦНАП, щоб в нас були всі інші служби де розмітити, бо вже стоїть питання по міграційній службі, по реєстратору і ряд інших служб, які ми мали б мати у себе. І я сказав, якщо ви нам не допоможете, то в цьому напрямку реформа рухатися не буде, а гроші, які в нас є, я буду витрачати на покращення життя громади. Тобто, ви почали реформу, будьте добрі, тримайте далі і беріть на себе відповідальність. Ми беремо відповідальність в іншому – донести до людей якість послуг.
Читати ще: "Конфлікт у Мареничах, які виступили проти об`єднання з Усть-Путилою - це маніпуляція" - І.Баб'юк
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами