Ненавидіти салюти, думати перед тим, як відповісти на питання «Звідки ти?» і знати, що нічого вже не повернути. Ось що значить бути переселенцем. Так вважають самі внутрішньо-переміщені особи. Але розповісти про свій біль, про проблеми та розпач можуть не всі. Аби допомогти людям, які постраждали від війни – в Чернівцях презентували газету «МИ Є!». В якій переселенці пишуть про переселенців і доводять, що вони такі ж люди, як і всі інші.
Олег переїхав на Буковину в липні 2014-го, каже, тоді зрозумів, що залишатися в Макіївці – небезпечно.
Олег Козловський, переселенець: «Як почали на вулицях ходити озброєні люди з незрозумілим акцентом, в тому числі Крансодарським і Ростовським, + стало важко дихати людям, які звикли вільно дихати і висловлюватися»
Аби обжитися в Чернівцях, зізнається Олег, найважче було психологічо.
Олег Козловський, переселенець: «93% переселенців мають стреси, які відображуються у їхньому житті повсякденному»
Максим Пансик, волонтер, учасник проекту: «Хочеться. Щоб їх почули, не робили з них чорта рогатого, бо думають, що вони сепаратисти, руський мір, або ще гірше, щоб їх жаліли, кажуть, що вони недо.. а насправді вони такі самі люди як ми з вами»
Газета «МИ Є!», впевнені і переселенці, і волонтери має не лише розповісти як себе почувають ті, хто втратив в один момент усе: житло, стабільність і майбутнє, але й допомогти переселенцям продовжити жити без страху.
Максим Пансик, волонтер, учасник проекту: «Там історії людей, які не здаються, які кажуть, що їм важко, що у них проблеми і відчуття того, що ти не один. Що поруч люди, які не засуджують, які не шукають гудза в тобі, а хочуть стати твоїм другом»
В першому випуску газети містяться історії переселенців з секретами успіху та буденними проблемами. В соціальних службах Буковини тішаться, тепер їм легше буде виходити на контакт з уродженцями Донбасу та Криму.
Ольга Гришин-Грищук, директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: «Ця газета для тих людей, які зараз у відчаї, які не мають куди йти і невмотивовані, а ми хочемо показати, що життя після Донбасу і Луганську можливе»
Саме тому в соціальних службах готові будуть надалі фінансово підтримувати газету, аби вже незабаром в Чернівецькій області не ділили мешканців на переселенців та корінних жителів. Щоб всі впевнено називали себе просто українцями.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами