Говорили про «військове» ПДФО, захист об'єктів критичної інфраструктури та інвестиції, пише Медіа агентство АСС.
Напередодні у Чернівецькій області відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України. Там усі вертикалі влади обговорили розбудову кордону, дорожньої інфраструктури, а також порушили питання входження в зимовий період, розповів Руслан Запаранюк:
«Я думаю, що Конгрес, який відбувся – це майданчик для діалогу місцевої влади, самоврядування, ОТГ, вертикалей виконавчої влади для того, щоб ми розуміли, які перед нами стоять виклики сьогодні, в тому ракурсі, коли наша країна воює і захищає свою незалежність».
До зими Чернівецька область підготувалася ефективно, стверджує посадовець. Зокрема, врахували досвід попереднього року, вжили заходів щодо захисту об'єктів критичної інфраструктури.
«Перед нами стоять виклики, тому що минула зима була досить непростою для нас, але я вважаю, що ми врахували всі попередні моменти та готові сьогодні набагато краще.
Завдячуючи нашим ЗСУ ми сьогодні бачимо та розуміємо, що Слава Богу до нас не залітають ті ракети і дрони, які літають над нашою ненькою-Україною. Ми моніторимо ситуацію щодо захищеності нашої критичної інфраструктури, тримаємо руку на пульсі, це важливе питання. Ми опрацювали всі можливі моменти по захисту, визначені всі засоби та сили. Пропрацювали і слабкі точки. На сьогодні всі захищені та підготовлені», - каже начальник ОВА.
Щодо систем альтернативних джерел енергії, то ними забезпечені всі лікарні, школи, дошкільні заклади, заклади соціального захисту, а також структури, що забезпечують життєдіяльність. Йдеться про газогенератори, бензинові та дизельні генератори.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Чернівецька область - це одна з основних артерій вивезення зернових. Так, в області активно працюють над відкриттям нових КПП, аби розвантажити КПП «Порубне».
«Минулого року ми попрацювали і відкрили КПП «Красноїльськ», він вже активно працює. Станом на початок літа цього року через цей пункт пропуску пройшло більше 24 тисяч автомобілів, вважаю це вагома цифра. На початку вже цього року ми відкрили КПП «Дяківці». Сьогодні працюємо над другою чергою цих пунктів пропуску. Це для нас важливо, адже через наші КПП проходить одна з основних артерій вивезення зернових на ті країни, які мають з нами контракти. Це наша продовольча безпека.
Працюємо над новими КПП, такими як «Шепіт» та «Руська».
Один із основних наступних проєктів, які зараз у роботі, це пункт перетину кордону «Біла Криниця» – вантажний пункт перетину кордону, щоб розвантажити КПП «Порубне», - пояснює Руслан Запаранюк.
Як відомо, 8 листопада Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт, що передбачає передачу податку на дохід фізичних осіб військових від місцевих громад до державного бюджету. Так, «військовий ПДФО» зараховуватиметься до державного бюджету з 1 жовтня 2023 і до 31 грудня року, в якому закінчиться воєнний стан
Так, бюджет Чернівецької області недоотримає наступного року орієнтовно 300 мільйонів гривень.
«Ці кошти будуть перенаправлені на виробництво важливої зброї для наших ЗСУ. Думаю, що це правильне рішення, це працюватиме на оборону нашої країни.
Нам головне нашарувати нашу економіку, нарощувати бізнес, виводити з тіні заробітні плати», - зауважує посадовець.
Влада разом із бізнесом працюють над залученням інвестицій у регіон. За словами Руслана Запаранюка, наша область може бути цікава іноземним інвесторам якісною робочою силою, фахівцями хорошого рівня, відносно недорогими енергоносіями, сировиною, можливістю працювати у напрямку переробки овочів, фруктів, виробництва деревини, IT-галуззю:
«Напередодні область провела три бізнес-форуми. Вони вже дають плоди. Ми маємо 10 контрактів, які починають працювати вже з наступного року. Говорити наперед я би не хотів, щоб усе це збулося і почало працювати.
Так само в нас на теренах області є достатньо непогано розвинутих індустріальних парків, які ще не почали працювати, але їх потрібно наповнювати бізнесом, залучати іноземних партнерів, для цього проводяться форуми, де зустрічається наш бізнес з іноземним, де створюються якісь ідеї, які працюватимуть на користь нашої країни».
Наостанок начальник Чернівецької обласної військової адміністрації подякував усім, хто долучився до створення мобільних вогневих груп:
«Ми активно працювали над створенням мобільних вогневих груп, які допомагатимуть нам та Україні боротися з дронами. Хочу подякувати всім ОТГ, місту Чернівці, які доєдналися до цієї акції. Завдяки ним, я впевнений, що ми матимемо захист від ворожих шахедів, які можуть над нами пролітати. Долучилися також і волонтери, дякую їм».
Публікація підготовлена за фінансової підтримки Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки. Її зміст є виключною відповідальністю автора і не обов'язково відображає позицію Німецького фонду Маршалла.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами