Інститут післядипломної освіти Чернівецької області викликав жваві дискусії на комісії депутатів обласної ради. Обранці вирішували чи продовжувати контракт з керівником закладу паном Біляніним. Проти цього – керівництво департаменту освіти обласної адміністрації. Там нарікають на начебто непрозору роботу Інституту. Такі звинувачення підтримують й деякі викладачі міста та професори Чернівецького національного університету.
Питання продовження повноважень чинного керівника Інституту післядипломної освіти розглядали депутати облради на основі звернення колективу. Працівники кажуть: проголосували за це майже усі.
Оксана Марусяк, працівник Інституту післядипломної освіти: Вибори відбулись і ми просимо на підставі результатів, прийняти рішення і на цій підставі вибрати Біляніна Григорія Івановича.
Проти такого рішення – керівниця департаменту освіти обласної адміністрації. Каже, в інституті давно пора навести лад.
Оксана Палійчук, директор департаменту освіти ОДА: Іде питання чесності роботи цієї установи. Люди мають перейти на новий лад., а буди такими, щоб вчителі могли на них рівнятись. Якщо це не будуть люди чесні, то як ми можемо проконтролювати, що конкурс Вчитель року, вісі інші олімпіади будуть проходити чесно та відкрито?
Викладачі університету та шкіл також нарікають на неякісну атестацію педагогів і непрозорі оліміпади.
Петро Фочук, завідуючий кафедрою неорганічної хіміїі твердого тіла ЧНУ: Ми дивились їхні плани і більша частина десь 90 відсотків – це різні предмети не мають відношення до хімії, хімії мало, у той час, коли рівень підготовки вчителів- хіміків досить низький. Що стосується підготовки завдань і прозорості проведення олімпіад – є великі питання.
Пауль Пшенічка, викладач фізики та астрономії ліцею №1: Так ось, були наперед визначені особи, які займали призові місця. Непрозоро проводилась перевірка цих робіт,фактично, не виборювались місця, а призначались. Ми ж фактично навіть не допускали талановитих дітей до олімпіад, просто прийняли, що від кожного закладу має бути лише один. Цю схему було вироблено в Інституті.
Працівники Інституту післядипломної освіти звинувачення колег та чиновників – відкидають.
Галина Руда, заступник директора Інституту післядипломної освіти: Не було створено фахової експертної комісії ,яка може даи оцінку, ми не можемо усі, а тут дійсно присутня еліта освіти, ми не можемо зараз один одного звинувачувати у некомпетентності, я маю 20 років стажу і тривалий час роботи в Інституті і можу щось порівняти.
Викладачі ж запевняють - різницю видно.
Пауль Пшенічка, викладач фізики та астрономії ліцею №1: В минулому році ми з колегою подали клопотання на обласну раду, вона визнала це правильним і за допомогою департаменту ми це втілили. Тобто .вперше за чотири роки була вперше професійно складені завдання університетськими кафедрами, було професійно підібране журі. Результат – три переможці з фізики на республіканській олімпіаді.
Зрештою питання продовження роботи старого-нового керівника Інститут післядипломної освіти винесене на сесію обласної ради. Також, очільниця департаменту освіти повідомила: перевірятиме чи відповідає акредитація закладу дійсності. А діяльність інституту вивчатимуть в правовому полі фахівці. А викладачі піклуватимуться, щоб завданнями та перевірками олімпіад далі займались фахівці чернівецького національного університету.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами