Нагадаємо, ініціатива з України «Всесвітній день вишиванки» стала одним з переможців програми Культурна спадщина Європи 2022 року, а також стала володарем Public Choice Award та отримала приз - 10 тисяч євро. Виграні кошти спрямують на розвиток Музею української вишиванки в Чернівцях. Про це в ефірі Радіо 10 розповіла співзасновниця Всесвітнього дня вишиванки Леся Воронюк, пише Медіа агентство АСС.
«Для нас це одна із крапель, з якою ми продовжуємо роботу над музеєм. У нас є приміщення, проєкт, є також частина експозиції – старовинні строї з різних регіонів України. Це ще один крок на шляху до мрії створення Музею української вишиванки у Чернівцях, щоб ми тут мали багато цікавих об’єктів для туристів та самих себе», - розповіла Леся Воронюк.
Концепція музею полягає у поєднанні культурної спадщини та технологій. Тут можна буде не лише поглянути на справжні артефакти, а й дізнатися про них більше завдяки штучному інтелекту. У музеї, зокрема, буде відтворена вишита сорочка Лесі Українки, а «розповідатиме» про неї сама письменниця.
«Ми відтворюємо сорочку Лесі Українки, майстрині відшивають її, але про саму сорочку буде розповідати голограма Лесі Українки, її відтворене обличчя, голос. Ну і не тільки про сорочку. Леся Українка зможе запитати вас, як у вас справи, чим ви снідали, чи пам'ятаєте якийсь її вислів.
Сучасні технології дозволяють створювати фантастичні інтерактиви. Цими технологіями дуже доречно користуватися.
Іноді можна почути: що важливіше – культурна спадщина чи технології. Чи ми повинні повертатися в минуле, чи бути модерними? Це все неправильні дискусії. Єдина правильна логіка у тому, що людство постійно еволюціонує, воно ходить та розвивається і це є доводом того, що ми рухаємося вперед. А культурна спадщина дає нам відповіді на запитання: хто ми та як нам рухатися. Тому в цьому музеї ми маємо ось таку концепцію», - зауважила співзасновниця Всесвітнього дня вишиванки.
Отримуйте новини в Telegram
Як повідомлялося, Музей вишиванки офіційно відкрили у Чернівцях цьогоріч, 19 травня. Тоді представили відтворену вишиту сорочку Степана Бандери. Наразі триває облаштування приміщення.
Проєкт музею
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами