«Шведські столи» у школах. Чиновники - освітяни Чернівців вирішили поексперементувати – дозволити учням самим обирати їжу на сніданок. Аби випробувати нововведення зі «шведського столу» вже харчуються школярі 16 школи.
Вони не чекають, коли їм накриють стіл і скажуть їсти те, що в меню. Сьогодні ці учні 3 та 4 класів 16-ої загальноосвітньої школи самі обирають, чим їм харчуватися. І хоча нововведення працює всього другий день, поки що ним задоволені всі. Школярі – оскільки їм дали право вибору, батьки, бо знають, що їхні діти ситі, а працівники їдальні – бо тепер роботи в них поменшало.
Влад Варенька, учень 3 класу: «Я не дуже любив їсти кашу, а тепер набагато краще. Бо можна вибирати, що ти хочеш їсти. І тебе не змушують їсти».
Ірина Счастлива, мати учня: «До нововведення поки що позитивно віднеслись, тому що нове щось, вони дивляться, є певні плюси в тому, що їжа коли вони приходять, вона тепленька. Тому що все-таки розкласти 200 тарілочок ну останні розкладуть перші будуть вже холодні».
Аби користуватися «шведським столом» було зручно, освітяни навіть закупили спеціальне обладнання.
Георгій Олійник, начальник Управління освіти Чернівецької міської ради: «Вартість цього обладнання 31 тисяча гривень. Вітчизняного виробництва. Управління освіти придбало».
Заввиробництвом їдальні Світлана Мельник каже, більший вибір у учнів з’явився не за рахунок нового меню: змінився лише підхід.
Світлана Мельник, заввиробництвом їдальні ЗОШ №16: «На цю лінію ми поставили з 2 четвергів меню: з 1 четверга половину і з 2 четверга – так, що дітки мають право вибору. А так ми працювали по одному меню».
І хоча подібного ще в Україні не було – досвід шкільних шведських столів вже випробуваний за кордоном. Тож міський голова впевнений, що і в столиці Буковини його вподобають.
Олексій Каспрук, міський голова Чернівців: «Ця система харчування в цій школі запроваджена, якщо ми не побачимо якихось негативних наслідків, а їх поки що не бачу, бо звідки це з’явилося, я був в Кишеневі, ми спілкувались, ми разом зі шведами реалізовували такий пілотний проект, в Кишиневі все відбулося, все нормально спрацювало, зараз цей досвід поширюється на всі молдовські школи. Я думаю, наші не гірші, тому вони на це заслуговують».
Про перші результати експерименту найкраще свідчить оце пусте відро, вважає працівниця їдальні Ванда Карлівна. Каже раніше і кількох бракувало аби зібрати відходи.
Ванда Угріна, працівниця ЗОШ №16: «Погляньте – немає зовсім відходів».
Натомість на досягнутому освітяни зупинятись не збираються. На прохання батьків надалі планують удосконалити саме меню.
Василь Пацарнюк, директор ПП: «Протягом літніх канікул ми згідно законодавства маємо право покращувати харчування, буде зроблено саме меню безпосередньо для шведського стола, буде урізноманітнення страв».
Якщо все вдасться із першого вересня «шведські соли» запрацюють і в інших школах Чернівців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами