Підвищення артеріального тиску – це так звана «хвороба цивілізації». Понад 1,5 мільярда людей в усьому світі страждають на артеріальну гіпертензію, у 60% населення принаймні один раз в житті виявляють підвищення артеріального тиску; близько 40% хворих не знають показників свого артеріального тиску.
Гіпертонічна хвороба є найбільш поширеним захворюванням серед патології серцево-судинної системи і посідає перше місце в структурі непрацездатності, інвалідності та смертності населення.
Україна належить до країн з дуже високим ступенем поширення артеріальної гіпертензії, пише сайт Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА. Близько 30% населення хворіють на гіпертонічну хворобу і лише 60% з них знають про те, що в них є підвищений артеріальний тиск, а лікуються лише 15%. Частіше хворіють жінки, проте важчий перебіг та ускладнення цього захворювання спостерігаються у чоловіків.
Читайте ще: Нові норми артеріального тиску
Найчастішими ускладненнями артеріальної гіпертензії є гострі порушення мозкового кровообігу (інсульти), інфаркт міокарду, ішемічна хвороба серця, крововиливи у сітківку ока, аневризми судин, стеноз судин нирок, нефросклероз, ниркова недостатність.
Стрес, малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, надлишкова вага, зловживання алкоголем, паління – все це є факторами ризику гіпертонічної хвороби.
Згідно останніх рекомендацій МОЗ України, нормою вважається показник артеріального тиску 120/80 мм. рт. ст. Підвищеним є тиск до 129/89 мм. рт. ст., а за умови тривалого підвищення показника до 130/80 мм. рт. ст. встановлюється діагноз артеріальна гіпертензія першого ступеня.
З метою профілактики гіпертонічної хвороби треба регулярно вимірювати артеріальний тиск, не займатися самолікуванням. Для індивідуального підбору препаратів необхідно звертатися до фахівців.
Вам буде цікаво: Третина українців не йде до лікаря через брак коштів – дослідження
Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією дає унікальну можливість ще раз звернути увагу на проблему боротьби з артеріальною гіпертензією, на питання попередження серцево-судинних захворювань, допоможе підвищити рівень поінформованості населення і стимулювати обговорення в суспільстві питань збереження здоров’я та профілактики серцево-судинних захворювань.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами