Максим Козменко: У місті не вистачає сміттєвих баків. Треба нести сміття досить далеко. Реально поставити урни біля кожного пішохідного переходу?
Ярослав Кушнірик: Потрібно зробити це і це не є нереально. Це потрібно, бо порядку не буде. Традиційно повелося, що у нас всі урни були досить невеликого об’єму, може раніше сміття було менше, але якщо порівняти з тим, як це організовано за кордоном, то там урни об’ємні. А у нас поставили навіть нові урни, 2 роки назад, але вони досить маленькі. До обіду вже заповнені, і потім сміття з них випадає. Ми будемо давати пропозиції, щоб замінити урни в місті великого об’єму. Традиційно за кордоном зараз почали робити так, що ставлять спарені урни. Одна частина для загального сміття, побутового, а в іншому – вторсировина. Люди викидають туди пластик, папір, метал, скло. Це найкращий варіант. Я думаю, що в місті з’являються кошти, щоб ми це зробили.
Максим Козменко: До прикладу, у наших сусідів, у Львові, через кожні 50 метрів є великі чавунні урни.
Ярослав Кушнірик: Це треба зробити і в Чернівцях. Про форму ми можемо довго дискутувати. Те, що в нас урни традиційно невеличкі, потрібно поміняти.
Максим Козменко: А як?
Ярослав Кушнірик: Визначитися з тим, що ми купуємо лише об’ємні, виділити на це кошти, закупити і поставити. Іншого шляху немає. Крім того наша інспекція контролює та попереджує всіх власників торгівельних закладів, що вони зобов’язані біля свого входу мати відповідну урну. Не поставити якийсь ящик чи картонну коробку, а саме урну, щоб відвідувачі могли викинути туди сміття.
Максим Козменко: А про контроль. Ось те, що до обіду урни вже наповнюються, це проблеми того, що вчасно не вивозиться, чи дійсно в об’ємні урн?
Ярослав Кушнірик: Дивіться, в нас ті компанії, які вивозять сміття, це «Альтфатер» і «Спецкомунтранс», вони мають поставити достатню кількість контейнерів для того, щоб сміття було вивезене. Тобто є конкретний розрахунок. Плюс до того додається 25% на рівномірність накопичення. І мають стояти контейнери. У нас було багато проблем з тим, що не вичищалися контейнерні майданчики зранку. Тобто приїхали вночі, вивезли переповнені контейнери, а багато того, що не вмістилося в контейнери, залишилося. Зранку прийшли двірники, те, що залишилося, вклали назад до контейнерів і на 30% вони знову стали наповненими. Мешканці приносять сміття. І знову переповнені контейнери із надлишками. Виходить замкнене коло. Наші інспектори провели рейд, попередили, склали протокол, який направили на адмінкомісію. Зранку інспектори контролюють в якому стані надавачі послуг по вивезенню сміття залишають контейнерні майданчики. І, якщо ви помітили, за останні два дні ситуація в нас покращилася. Я говорю про побутове сміття. На жаль, дуже багато проблем у нас є з негабаритним сміттям, це гілки, з порушниками, які вивозять будівельне сміття, і тими, хто ввозить до міста з інших населених пунктів. Люди доїжджають на роботу і в найближчий контейнер викидають мішки зі сміттям. Ми подали на розгляд про виділення коштів на відеокамери. Я думаю, що кошти ці знайдуть і ми обладнаємо саме проблемні ці ділянки відеокамерами, щоб можна було притягнути до відповідальності порушників.
Нагадаємо, у Чернівцях з`явилися підземні смітники.
Читати ще: Пакт щодо боротьби із пластиковим сміттям підписали 187 країн.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами