Інформаційне агентство АСС продовжує рубрику - «Впливовий АССпект». Ми знаходимо співрозмовників, які зможуть дати відповіді на запитання, які Вас хвилюють. Ексклюзиви від АСС - тільки для Вас!
У Чернівецькій області органи соціального захисту населення опрацьовують списки споживачів, яким проведено перерахунок невикористаної суми субсидій за період з 1 жовтня 2016 по 30 квітня 2017 року. Хто отримає відшкодування і що для цього потрібно, «Впливовому АССпекту» розповів Юрій Півень, заступник директора Департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА.
- У травні 2017 року Урядом внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Зокрема, передбачено: здійснити монетизацію залишків невикористаних субсидій на оплату опалення (в обсягах до 100 м3 природного газу та 150 кВт електроенергії), що виникли у зв'язку з економним споживанням природного газу та електроенергії.
- Юрію Йосиповичу, що таке невикористана субсидія?
- Невикористана субсидія – це невикористана дотація, компенсація. Тобто залишок зекономленої дотації, компенсації, яку надала держава для тих хто отримує невеликий дохід. Монетизація залишків – це обсяг до 100 м3 природного газу (696 грн.) та 150 кВт електроенергії (174 грн.)
- Розкажіть, як людям розрахувати, можуть вони отримати компенсацію чи ні?
- Поясню на прикладі. Домогосподарство отримало субсидію на 400 м3 природного газу щомісячно, із яких, виходячи із розміру свого доходу, за 100 м3 (696 грн.) має сплачувати сім’я, а за 300 м3 (2088грн.) через програму субсидій буде сплачувати держава. За 7 місяців опалювального сезону домогосподарство сплатить 4 тис. 872 грн. (за 700 м3), а держава додасть 14 тис. 616 грн. (за 2100 м3) .
Якщо сім’я в системі субсидій за сезон витратила не більше 2100 м3, то вона могла взагалі не платити свій щомісячний внесок в розмірі 696 грн.
Якщо витрачено ще менше, ніж 2100 м3, сім’я може сподіватись на грошову компенсацію (монетизацію) до 696 грн. Наприклад, домогосподарство використало за сезон 2070 м3 природного газу і, таким чином, зекономило 30 м3 палива. За це сім’я при проведенні монетизації отримає 206,8 грн.
Якщо домогосподарство використало за сезон 1900 м3 природного газу, то воно зекономило 200 м3 палива. За це сім’я при проведенні монетизації отримає 686 грн. (за зекономлені 100 м3), а кошти за другі зекономлені 100 м3 будуть повернуті до бюджету.
Таким чином, економити варто, але в межах розумного, аби не змерзнути і не витрачати коштів на ліки.
Читайте ще: Монетизація субсидій в дії. 53 тисячі буковинців отримають майже 34 мільйони гривень
- Як буковинці можуть отримати свої гроші?
- Необхідно подати стандартну заяву до районних управлінь праці та соціального захисту населення. Після цього кошти перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача в банківській установі або будуть виплачуватися через відділення поштового зв'язку ПАТ «Укрпошта».
Вам буде цікаво: Українці отримають одноразові виплати за субсидії до кінця літа, - Розенко
- Чи відомо, скільки буковинців отримають виплату за зекономлену субсидію?
- Приблизно 50 тисячам отримувачів субсидії держава виплатить компенсацію на близько 30 млн. грн. Тобто це практично кожен 4-й буковинець, який має субсидію.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами