Днями офіційно призначили керівників Чернівецьких медичних установ.
Останнім кроком до призначення стало голосування депутатів на сесії обласної ради. Чимало із новопризначених головних лікарів доти вже тривалий час виконували ці обов’язки в лікувальних закладах, або ж вже були керівниками медичних установ.
Журналісти Інформаційного агентства АСС поцікавились в очільників обласного «Центру крові», онкологічного диспансеру та медичної бібліотеки про те, як далі має розвиватись їхній заклад.
«Нам потрібно розумно планувати запаси крові для області », - головний лікар Чернівецького обласного центру «Служба крові» А. Каланча.
Анжеліка Каланча розповіла журналіста ІА АСС, що найчастіше саме молодь та студенти нині є донорами крові в області. Працівники центру також мають базу даних постійних донорів . Але здати кров – таке завдання для буковинців має стати не чимось надприродним, а звичайною справою. Основне завдання для обласного центру «Служби крові» – це планувати запаси еритроцитів наперед. Адже часто трапляються непередбачувані ситуації, коли в області одразу кілька кровотеч і люди потребують різної групи крові.
«Ми вдосконалюємо свої знання і завдяки цьому можемо спілкуватись і планувати донорів, запрошувати до нам. Ми знаємо, коли є найбільша потреба, коли люди найменше здають кров. От на Новий рік люди найменше здають кров, бо святкують. Тому в грудні , наприклад, ми маємо зробити запаси крові заздалегідь, щоб у січні не було проблем», - каже Анжеліка Каланча, головний лікар Чернівецького обласного центру «Служба крові».
Читати ще: Оперують без розрізів: лор-лікарі Чернівців працюють за європейськими методиками
«Ми працюємо над покращенням умов для пацієнтів», - головний лікар обласного онкологічного диспансеру І. Тащук.
Одним із перших завдань онкологічного диспансеру є забезпечення пацієнтів медикаментами, придбаними за державний кошт. « Щороку - це нові препарати та нова статистика захворювань. Три-чотири роки тому , наприклад, наша потреба у базових елементах була на 18 мільйонів гривень, - повідомив Ілля Тащук, - У цьому році медзаклад вже додатково отримав з обласного бюджету понад 2,5 мільйони гривень на придбання медикаментів.»
Крім того, в онкологічному диспансері проводять ремонт і реконструкцію :
«Відштовхування від дати призначень не було. Я вже виконую обов’язки керівника півтора року і заклад працює адекватно. Перші кроки завжди для нас – це покращення умов перебування пацієнтів. Ми вже завершили реконструкцію одного корпусу. Вже зараз працює сучасна та гарна патморфологічна лабораторія, там теж подальші напрямки, які ми будемо розвивати. Ми отримали нове обладнання, крім того, ми невдовзі завершимо розробку проектно-кошторисної документації на ремонт другої частини стаціонару, операційного , рентгенологічного блоків та приймального покою - це буде єдиний блок. Ми маємо підтримку місцевої влади, тому сподіваюсь, що це буде впроваджено у наступному році.», - розповів головний лікар установи.
«В нас 5 тисяч читачів. Потрібні нові методи роботи» - керівниця обласною медичною бібліотекою.
«Наші читачі – це медичні працівники. Потрібно створити умови для них, щоб можна було швидше і зручніше працювати зі спеціалізованою літературою. Хочемо також базу даних, щоб кожен медик мав свою скриньку , щоб він міг швидко переглянути наш сайт», - сказала Лариса Нікорич.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами