Багато століть людям відомий позитивний або негативний вплив кольорів на настрій. Вони відіграють велику роль для емоційного стану, здатні зробити нас більш креативними, оптимістичними або навпаки, апатичними і песимістами.
Колір може мати велике значення для нашого здоров’я як фізичного, так і психічного. Цим займається хромотерапія.
З нагоди Всесвітнього дня здоров’я асистенти кафедри гігієни та екології і студенти БДМУ проведели акцію «Хромотерапія – лікування світлом і кольором» з учнями молодших класів Чернівецької спеціалізованої школи І ступеня №9, інформують в департаменті освіти і науки Чернівецької ОДА.
Кольорове середовище впливає на характер людини. Якщо уважно поспостерігати, якими кольоровими олівцями, фломастерами, фарбами, папером найчастіше користується дитина, можна багато чого дізнатися про її характер. Перевага, яку надає дитина певному кольору впродовж тривалого часу і незалежно від настрою, вказує на домінування в структурі її особистості певної творчої функції.
Діти, які використовують переважно жовтий колір у своїх малюнках схильні до творчості. Найчастіше вони - інтуїтивні екстраверти і належать до соціотипів «Новатор» і «Натхненник».
Багатий внутрішній світ у дітей, яким притаманна фіолетова гама, вони мають хороше відчуття часу.
Гіперактивні діти віддають перевагу червоному кольору. Це переважно «Лідери» і «Політики».
Зелений колір - індикатор інтенсивності і працездатності людини. Це колір сенсорики відчуттів: слуху, зору, смаку, нюху і дотику. Це – «Комунікатор» і «Керівник».
Коричневий колір, як потяг до доцільних вчинків, до стабільності у справах і взаєминах, найближче до функції ділової логіки і характерний для соціотипів «Критик» і «Майстер».
Синій колір відповідає якостям структурної логіки, яка яскраво виявляється у двох раціональних інтравертів «Аналітик» і «Інспектор».
Діти, які використовують рожеві відтінки, здебільшого інтравертні ірраціональні етики «Посередник» і «Лірик».
Сірий колір в колористиці іноді трактується або як відсутність кольору, чи як його нейтральність. Ці якості найхарактерніші для типів із домінуючою функцією етики відношень – «Охоронець» і «Гуманіст».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами