Почався сезон застуд, інфекцій, хвороб. Загалом сезонність захворювань змінюється лише у діагнозах - є хвороби, притаманні як для весняного періоду, літнього, так і для осіннього, про це в ефірі програми «НаВсеСвійЛікар» розповіла чернівецька лікарка-інфекціоністка Ольга Кобевко, пише Медіа агентство АСС.
Сьогодні фахівці помічають зростання групи хвороб, які називають гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ). Вона поєднує у собі велику кількість хвороб - сюди входить і ковід, і грип, і ротавірусні інфекції.
Хоча ковід став вже звичайною гострою респіраторною інфекцією, лікарі все ще відокремлюють пацієнтів з цією хворобою від всіх інших.
«У більшості в лікарні перебувають пацієнти не вакциновані - це 99 %. Також часто на консультації приходять вакциновані пацієнти, але у них набагато легше перебігає хвороба», - розповідає Ольга Кобевко.
Отримуйте новини в Telegram
Ковід продовжує мутувати, з'являються нові штами, й він і далі буде викликати захворювання. Лікарка-інфекціоністка переконана, що сьогодні фахівці готові до виникнення нових хвороб, знають, як шукати підходи до лікування тощо:
«Ми не боїмось можливих нових хвороб, адже розуміємо, що у нас є набагато страшніший ворог - Росія».
Ольга Кобевко розповідає, що їй доводилось працювати у госпіталях, які знаходяться у прифронтових містах. Вона згадує ситуацію, яка сталась під час останньої поїздки в одне із міст на Сході України:
«Одного разу мені довелось залишитись в одному госпіталі у східному регіоні. Там був спалах вірусних захворювань та ковіду. Привозили поранених хлопців з передової, з вибуховими або уламковими травмами, але при цьому у них виявляли ще й ковід та високу температуру.
Був високий ризик поширення захворювань, тому хлопців з ковідом треба було тримати ізольовано. Це робилось для того, аби не наражати інших військових на небезпеку. Вони можуть випадково інфікуватись у лікарні, а потім понести цей вірус в окопи, де вже значно складніше лікуватись».
«Коли ми стикнулись з підривом Каховської ГЕС, значно піднялись ризики поширення різних інфекційних хвороб, які можуть передаватись у воді. Адже через повені, які викликало зруйнування дамби, може відбуватись розмиття кладовищ, місць поховань, смітників, колекторних станцій та каналізацій, а це своєю чергою може призвести до збільшення хворих на гепатит A.
Тоді ми насторожено перечекали цей період, а потім зіткнулись зі спалахом у Вінницькій області. Як тільки почули про перші випадки - почали готуватись, як морально, так і фізично - готували оснащення та спостерігали за процесом поширення, а також вивчали багато нової інформації про хворобу», - розповіла Ольга Кобевко.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Для буковинців ризик інфікуватись гепатитом A залишається низьким. Щоб уберегти себе потрібно пам'ятати елементарне - обробка рук, води, їжі, дотримання правил особистої гігієни. Також лікарка нагадує користуватись антисептиком, до якого всі звикли за часів карантину.
Лікарка-інфекціоністка запевняє, що вакцинуватись ніколи не пізно: «Ми очікуємо, що сезон застуд триватиме з жовтня і до квітня - у холодний та вологий період, коли погода дуже сприяє поширенню вірусів. Саме зараз є велика можливість інфікуватись. Тому обов'язково треба вакцинуватись».
Також щоб захистити себе від ГРВІ потрібно вітамінізуватись - дотримуватись правильного харчування, вести здоровий спосіб життя, правильно планувати свій день, загартовувати організм. Надалі він якщо й інфікується, то зможе легше перенести хворобу.
Публікація підготовлена за фінансової підтримки Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки. Її зміст є виключною відповідальністю автора і не обов'язково відображає позицію Німецького фонду Маршалла.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами