У програмі «На все свій лікар», що на Радіо 10, сьогодні йшлося про дерматологічні проблеми, через що вони виникають, та як повномасштабна війна впливає на хвороби шкіри.
Гостею ефіру була лікарка-дерматологиня та косметологиня з 13-річним досвідом роботи Людмила Дергач, пише Медіа агентство АСС.
Фахівчиня розповіла, що в останні роки, зокрема від початку повномасштабного вторгнення та епідемії Covid-19, у людей почастішали випадки хронічних шкірних захворювань, таких як псоріаз або нейродерміт.
«Особливо така тенденція помітна у дітей. Пов’язано це із великою кількістю стресу, який виникає через війну. Він може провокувати хронічні захворювання. Також наслідки на шкіру дають проблеми з внутрішніми органами, зокрема ті, які суміжні із гастроентерологією або онкологією».
Якщо порівнювати статистику за попередні роки – кількість людей, які звертаються із хронічними захворюваннями, збільшилась у 5 разів.
Атопічний дерматит – хвороба, яка часто зустрічається у малечі. Це алергія накопичувального характеру, яка проявляється навіть з народження.
Він має також генетичний характер, тобто якщо в одного з батьків є алергія, він астматик або має екзему, то є велика ймовірність того, що дитина буде мати атопічний дерматит.
Медіа агентство АСС є в Instagram
«Але не так страшно, коли він лише на шкірі. Набагато гірше зустріти таке явище, як атопічний дерматит з астматичним компонентом, адже ця алергія присідає на легені. Тоді допомагає суто гормональна терапія, і ніхто не може дати гарантій, що дитина це переросте або вилікується», - пояснила лікарка Людмила Дергач.
Серед військових від початку повномасштабного вторгнення також помітно зросла кількість звернень зі шкірними захворюваннями, розповідає дерматологиня:
«Є багато звернень від військових. Також до нас йдуть люди, які тільки-но приїхали з передової. Взимку частіше за все звертаються з переохолодженням, весною – укуси комах різного характеру. Ми тримаємо зв’язок з військовими та намагаємось їм допомагати на волонтерських засадах».
Косметологиня Людмила Дергач проінформувала, що дуже корисно час від часу перевіряти шкіру, особливо якщо ви помітили певні видозміни родимок:
Отримуйте новини в Telegram
«Багато чого впливає на здоров’я шкіри, особливо сонце. Дія його агресивних променів може викликати онкологічні новоутворення, зокрема меланоми – вони не помітні й виглядають не страшно, але дають велике метастазування. Його бажано діагностувати на ранніх стадіях».
Лікарка рекомендує використовувати захист від сонця. Зокрема, якщо УФ-індекс низький, сонцезахисний крем потрібно наносити один раз на день, якщо помірний – 2-3 рази на день, а якщо сильний – крем треба оновлювати кожних 2-3 години.
Публікація підготовлена за фінансової підтримки Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки. Її зміст є виключною відповідальністю автора і не обов'язково відображає позицію Німецького фонду Маршалла.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами