За результатами написання основної частини, лікарі-інтерни БДМУ посіли 4 місце в Україні.
Як повідомила Уляна Супрун, 99,5% студентів-інтернів БДМУ не склали міжнародний тест USMLE. Мовляв, зі стандартною частиною, яку зазвичай проходять в Україні, впоралися більшість. А от новий тест з міжнародними стандартами змогли подужати небагато людей.
У Буковинському державному медичному університеті пояснюють: тестові завдання міжнародного субтесту засновані на стандартах оцінювання в США та грунтуються на навчальних програмах американських вишів, з якими вітчизняні лікарі-інтерни не знайомі.
Читайте ще: У БДМУ відбувся один з найбільших в історії вишу випуск
- На нашу думку, робити аналіз підготовки лікарів у державі, а також стверджувати, що 99,5% студентів-інтернів БДМУ не склали міжнародний тест USMLE, грунтуючись на 30-ти тестових завданнях є не лише некоректним, але й безглуздим, адже справжній USMLE містить 233 тестові завдання лише в перший день іспиту (загалом іспит триває 2 дні!). Чи можна провести серйозний аналіз підготовки кадрів грунтуючись на даних лише 30-ти тестів?.. – каже Валерій Пашковський, директор Навчально-наукового інституту післядипломної освіти БДМУ. - В той же час, лікарів-інтернів України повідомили про те, що результат USMLE не матиме для них жодного значення. Більшість зізналася, що не витрачали час на «зайві американські тести», спрямовуючи основні зусилля на написання основної частини іспиту, від якого залежало отримання сертифікату лікаря-спеціаліста, і, відповідно, в подальшому можливість працевлаштування.
Щодо оцінювання рівня підготовки лікарів-інтернів БДМУ, хочу зазначити, що за результатами написання основної частини ЛІІ «Крок 3. ЗЛП», наш університет посів 4 місце в Україні! Тож говорити про те, що БДМУ є серед найгірших - некоректно.
Вам буде цікаво: Студентка БДМУ – у числі переможців Всеукраїнської олімпіади з психології
Відомо, що сьогодні між рівнем підготовки українських випускників медичних вузів та випускників закордонних університетів великої різниці немає. Крім того, вітчизняні лікарі, в тому числі випускники БДМУ, є конкурентноспроможними і затребуваними за кордоном, багато хто працює в клініках Європи та США. Але, якщо порівняти стан системи охорони здоровʼя, матеріальне забезпечення лікарів та лікарень, середню тривалість життя в Україні та у розвинених країнах світу, то виявляється величезна різниця не на користь нашої держави.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами